ZUS doradza przedsiębiorcom

ZUS doradza przedsiębiorcom
13.02.2018
ZUS doradza przedsiębiorcom

Przedsiębiorcy i osoby prowadzące małe firmy rodzinne, którzy mają wątpliwości, jak płacić składki do ZUS w nowym roku lub chciałyby wiedzieć, czy nie mają zaległości płatniczych, już od 1 lutego mogą korzystać z bezpłatnych usług doradców. W legnickim oddziale ZUS jest 19 takich konsultantów.

Doradcy odpowiadają na pytania, które dotyczą rejestracji działalności gospodarczej, zasad zgłaszania do ubezpieczeń, wysokości składek oraz zasad wypełniania i korygowania dokumentów. Konsultanci , zakładają także od ręki indywidualne konta elektroniczne, dzięki którym przedsiębiorcy mogą się komunikować i rozliczać z ZUS online. W lutym ZUS rozpoczyna wysyłanie informacji do płatników składek o rozliczeniu wpłat dokonanych od stycznia 2018 r. oraz saldzie na koncie płatnika. Konsultant wspiera klientów w ewentualnym wyjaśnianiu informacji zawartych w zawiadomieniu.

- Doradcami zostali najlepsi z naszych konsultantów, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie i zdali egzamin – mówi Iwona Kowalska, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. -To daje gwarancję, że każdy z naszych płatników dostanie nie tylko wyczerpującą odpowiedź na swoje pytania, ale otrzyma także pomoc w wypełnieniu dokumentów, założeniu indywidualnego konta na naszym portalu oraz pozna zasady rozliczania się z nami za pomocą programu Płatnik – zapewnia rzeczniczka.

Z usług doradcy można skorzystać w każdej placówce ZUS. Na ekranie biletomatu w sali obsługi klienta wybieramy „Składki/Ubezpieczenia”, a następnie „Doradca płatnika”.

Wizytę w ZUS i konsultacje można też zarezerwować przez internet, jeśli posiada się konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Nie trzeba wtedy czekać w sali obsługi na swoją kolejność.

 

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 13.02.2018 | Wyświetleń: 175
Powrót na listę aktualności

Zobacz także