MAŁGORZATA MAĆKOWIAK MALARSTWO - Wernisaż

Galeria Sztuki w Legnicy, Pl. Katedralny 1
powiększ zdjęcie:
16.03 18:00 - 16.03 19:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26

Kluczem do zrozumienia abstrakcjonizmu geometrycznego w malarstwie Małgorzaty Maćkowiak jest pojęcie tajemnicy. Artystka w swojej twórczości próbuje dotrzeć do głębokiej przeszłości źródeł własnej sztuki, własnych środków przekazu, kodów i symboli, a zarazem uniwersalnego mitu, idei Człowieka, Natury, Wszechświata. Malarka studiowała m.in. architekturę wnętrz i fakt ten znajduje swój namacalny wyraz w konstrukcji jej prac, gdzie geometryczno-architektoniczny nurt wysuwa się na pierwszy plan.

Małgorzata Maćkowiak mieszka i pracuje w Serbach k/ Głogowa. Ukończyła ASP we Wrocławiu; dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz, aneks – na Wydziale Malarstwa. W 2011 r. uzyskała tytuł doktora sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa i Grafiki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Od 1991 roku pracuje jako artysta, zorganizowała około 40 wystaw indywidualnych i wzięła udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczyła w ponad 50 plenerach i sympozjach artystycznych w Polsce i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Włoszech, USA, jak również w kolekcjach muzealnych (Polska, Czechy, Niemcy).

Uprawia malarstwo, rysunek i fotografię, od czasu do czasu pisze o sztuce. Od 1993 roku zajmuje się również edukacją artystyczną.

 

 

Powrót na listę wydarzeń