63.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Caffe Modjeska
powiększ zdjęcie:
17.03 10:00 - 17.03 17:00
Organizator: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Rynek 39 Legnica 59-220
tel. 76 723 35 04

Eliminacje miejskie to pierwszy etap konkursu, który jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, teatru jednego aktora i „wywiedzionego ze słowa”.

Zgłoszenia są przyjmowane do 5 marca 2018 r. na adres: Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Rynek 39, 59-220 Legnica lub goniec@teatr.legnica.pl (preferowany).

Szczegółowych informacji o konkursie udziela Joanna Rostkowska, pedagog teatru, koordynator OKR, tel. 504 890 477, e-mail: goniec@teatr.legnica.pl

W tym roku organizatorzy zwracają uwagę na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to jednak sugestia dla dojrzałych recytatorów, którzy są w stanie przygotować przemyślane i wartościowe artystycznie wypowiedzi.

OKR odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to konkurs wieloetapowy, który prowadzi do rywalizacji na szczeblu ogólnopolskich. Jego laureatami było wielu znanych polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Z OKR narodziły się zarówno konkursy tematyczne, obejmujące określony krąg literacki lub zasięg czasowy, a także nurt teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.

Pełny tekst regulaminu oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie http://www.tkt.art.pl/okr

Przesłuchania są otwarte i bezpłatne dla publiczności.

 

Caffe Modjeska

Wstęp wolny

Org. Teatr im. H. Modrzejewskiej

 

 

Powrót na listę wydarzeń