Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

KAWKA likwidacja niskiej emisji

Urząd Miasta Legnicy przyjmuje wnioski o udzielanie dotacji celowej z budżetu miasta Legnicy na realizację zadań inwestycyjnych z zakresu ochrony środowiska, służących ochronie powietrza, polegających na zmianie ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie ekologiczne. 

Do składania wniosków i korzystania z dotacji uprawnione są podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych. Dofinansowaniem mogą zastać objęte zadania inwestycyjne zrealizowane od 1 stycznia 2011 roku..

Wzór wniosku o udzielenie dotacji wraz z wykazem wymaganych załączników oraz regulamin przyznawania dotacji dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Legnicy www.legnica.eu oraz w Kancelarii Urzędu Miasta Legnicy, pl. Słowiański 8, pok. 5.

Wszelkie informacje dotyczące zasad udzielania dotacji można uzyskać w Wydziale Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Legnicy, pl. Słowiański 8 (III piętro) lub pod numerem telefonu: 76 72 12 347 (w godzinach 8.00-15.00).

 

  1. Uchwała Rady Miejskiej Legnicy z dnia 28 lipca 2014 r.
  2. Uchwała Rady Miejskiej Legnicy z dnia 27 października 2014 r.
  3. Regulamin przyznawania dotacji
  4. Wzór wniosku
  5. Wykaz załączników

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.