Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Miasta Partnerskie

Realizując współpracę z zagranicą, w ramach miast partnerskich, władze samorządowe Legnicy pełnią głównie funkcję pośrednika. Ich rolą jest inicjowanie, pilotowanie i popieranie kontaktów służących mieszkańcom gminy.
Natomiast instytucje i organizacje podejmujące współpracę, samodzielnie realizują ją i finansują.
 
      Dotychczasowe efekty współpracy Legnicy z zagranicą, działania samorządu legnickiego na rzecz realizacji idei zjednoczonej Europy, znalazły uznanie Rady Europy, która wyróżniła Legnicę Dyplomem Europejskim, Honorową Flagą Rady Europy oraz Honorową Tablicą Rady Europy.
 
      Uznanie parlamentu europejskiego jest prestiżowym potwierdzeniem aktywności Legnicy w zakresie współpracy z zagranicą.
 
Miasta partnerskie
Wuppertal – od 1993 roku
Drohobycz – od 1999 roku
Blansko – od 2000 roku
Roanne – od 2006 roku
Miśnia – od 2017 roku

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.