Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Roanne

Roanne - to miejscowość i gmina we Francji, w regionie Rodan-Alpy, w departamencie Loire.
 
Samo miasto liczy ok. 38 tys. mieszkańców, natomiast aglomeracja – ok. 85 tys. mieszkańców - zaangażowanych w rozwój przemysłu spożywczego, odzieżowego, maszynowego (zbrojeniowy), metalowego. Region znany jest z bogatej historii, zróżnicowanego, pięknego krajobrazu oraz produkcji wina Côtes du Rhône. Roanne leży na wysokości 280 m n.p.m., odległość od Paryża  to 398 km, do Lyonu – 87 km, a do Saint Etienne 78 km. Vichy oddalone jest od Roanne o 67 km. Miasto usytuowane jest przy drodze głównej N7 wzdłuż rzeki Loary.
 
Roanne połączone jest partnerstwem miast z 6 miastami: Nuneaton – Anglia, Reutlingen – Niemcy, Guadalajara – Hiszpania, Montevarchi – Włochy,  Piatra Neamt – Rumunia, Legnica - Polska.

Strona miasta: www.roanne.fr 

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.