Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

XII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH XXVI STMiG

 

Baner XII Europejskiego tygodnia sportu dla wszystkich - XXV sportowy turniej miast i gmin jesień 2020 r. - więcej informacji na stronie www.federacja.com.pl


Legnica, dn. 10.09.2020 r.

LOGO LEGNICA

 

Szanowni Państwo,
Drodzy Legniczanie

Dyrektorzy Legnickich Placówek Oświatowych,
Prezesi Legnickich Klubów Sportowych,
Prezesi, Dyrektorzy Legnickich Zakładów Pracy

 

W dniach od 1 do 7 października 2020 roku zorganizowana zostanie XXVI edycja „Sportowego Turnieju Miast i Gmin”, największa impreza sportu powszechnego w Polsce i w Europie, realizowana w ramach XII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Organizatorem Turnieju na szczeblu centralnym jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich, której zadanie to zleciło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin brzmi „Sport kluczem do zdrowia”.

            W bieżącym roku, mając na uwadze ogłoszony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii wywołanej przez wirus SARS-CoV-2, a także wprowadzenie w związku z tym okresowych ograniczeń w zakresie prowadzenia działalności sportowej i organizacji imprez sportowych, Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich postanowiła zmienić tradycyjny termin rozgrywania Turnieju. Pragnę poinformować, że Legnica po raz kolejny zgłosiła swój udział w tym przedsięwzięciu. Projekt koordynowany jest przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy.

            Korzystając z okazji, serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za  zaangażowanie i współpracę przy Turnieju w roku 2019. Wzięło w nim udział ponad czternaście tysięcy legniczan, aktywnie spędzając czas wolny.

            Jednocześnie zachęcam Państwa do uczestnictwa w tegorocznej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin, którego celem głównym jest aktywizacja ruchowa możliwie największej liczby dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zajęcia sportowo-rekreacyjne, turystyczno-krajoznawcze przeprowadzone zostaną przy uwzględnieniu zasad dystansu społecznego i bezpieczeństwa. Wszystkie informacje na ten temat znaleźć można na stronie internetowej Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich: www.federacja.com.pl .

 

 

Z wyrazami szacunku, pozostaję
Tadeusz Krzakowski
Prezydent Legnicy

 

 

 

Kontakt:
Koordynator ze strony Miasta Legnicy
Henryk Zdanowicz
Główny Specjalista Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu
tel. 76-721-22-38, +48 504 041 596
oks@legnica.eu, hzdanowicz@legnica.eu

 

ZAŁĄCZNIKI:

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.