Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

XII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH XXVI STMiG

 

Baner XII Europejskiego tygodnia sportu dla wszystkich - XXV sportowy turniej miast i gmin jesień 2020 r. - więcej informacji na stronie www.federacja.com.pl


Legnica, dn. 10.09.2020 r.

LOGO LEGNICA

 

Szanowni Państwo,
Drodzy Legniczanie

Dyrektorzy Legnickich Placówek Oświatowych,
Prezesi Legnickich Klubów Sportowych,
Prezesi, Dyrektorzy Legnickich Zakładów Pracy

 

W dniach od 1 do 7 października 2020 roku zorganizowana zostanie XXVI edycja „Sportowego Turnieju Miast i Gmin”, największa impreza sportu powszechnego w Polsce i w Europie, realizowana w ramach XII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Organizatorem Turnieju na szczeblu centralnym jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich, której zadanie to zleciło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin brzmi „Sport kluczem do zdrowia”.

            W bieżącym roku, mając na uwadze ogłoszony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii wywołanej przez wirus SARS-CoV-2, a także wprowadzenie w związku z tym okresowych ograniczeń w zakresie prowadzenia działalności sportowej i organizacji imprez sportowych, Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich postanowiła zmienić tradycyjny termin rozgrywania Turnieju. Pragnę poinformować, że Legnica po raz kolejny zgłosiła swój udział w tym przedsięwzięciu. Projekt koordynowany jest przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy.

            Korzystając z okazji, serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za  zaangażowanie i współpracę przy Turnieju w roku 2019. Wzięło w nim udział ponad czternaście tysięcy legniczan, aktywnie spędzając czas wolny.

            Jednocześnie zachęcam Państwa do uczestnictwa w tegorocznej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin, którego celem głównym jest aktywizacja ruchowa możliwie największej liczby dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zajęcia sportowo-rekreacyjne, turystyczno-krajoznawcze przeprowadzone zostaną przy uwzględnieniu zasad dystansu społecznego i bezpieczeństwa. Wszystkie informacje na ten temat znaleźć można na stronie internetowej Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich: www.federacja.com.pl .

 

 

Z wyrazami szacunku, pozostaję
Tadeusz Krzakowski
Prezydent Legnicy

 

 

 

Kontakt:
Koordynator ze strony Miasta Legnicy
Henryk Zdanowicz
Główny Specjalista Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu
tel. 76-721-22-38, +48 504 041 596
oks@legnica.eu, hzdanowicz@legnica.eu

 

ZAŁĄCZNIKI: