Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zwiedzaj z FOOTSTEPS - mobilna aplikacja turystyczna

 

zwiedzaj z Footsteps

 

Footsteps to aplikacja mobilna i platforma turystyczna służąca zwiedzaniu Legnicy w ciekawy i spersonalizowany sposób. Do tej pory aplikacja pojawiła się m.in. w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Polkowicach i Zielonej Górze.

W Legnicy przygotowaliśmy dla Was siedem tras:

  1. Śladami przeszłości
  2. Śladami Małej Moskwy
  3. Szlak Bitwy z 1241 roku
  4. Imprezowa Legnica
  5. Smaki Legnicy
  6. Śladami Legnickich Zegarów I
  7. Śladami Legnickich Zegarów II

 

Cała aplikacja oparta jest na systemie personalizacji. Po przyjeździe do Legnicy i ściągnięciu aplikacji, użytkownik określa swoje zainteresowania poprzez wybór osobowości. Tych do wyboru jest 10 (np. turysta, smakosz, miłośnik sztuki, głowa rodziny, imprezowicz, sportowiec itp.). Po wybraniu trasy pojawia się interaktywna mapa Legnicy z punktami zwiedzania i znacznikiem lokalizacji. Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcia, filmy i odnośniki do stron internetowych atrakcji. W każdej chwili możemy też przerwać zwiedzanie i zrobić sobie przerwę np. na posiłek, a aplikacja podpowie nam gdzie znajdują się najbliższe restauracje.

Korzystając z aplikacji mamy mapę i przewodnik w jednym miejscu – własnym telefonie czy tablecie. Zwiedzaj Legnicę z Footsteps!

Aplikację można pobrać tutaj:

Android ⇨ https://goo.gl/z7DPGY
iOS ⇨ http://apple.co/1Y68Tqv

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.