Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Medale Pucharu Świata dla legnickich taekwondoków

11.10.2012

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do powrócili z IV Pucharu Świata Seniorów i Juniorów, który rozegrany został w angielskim Brighton. Przez cztery dni, od czwartku do niedzieli, na matach w The Brighton Center rywalizowało blisko 1600 zawodników reprezentujących 144 drużyny z 45 państw, w tym również Reprezentacja Polski i Kadra Województwa Dolnośląskiego, w szeregach których nie zabrakło legniczan. W tegorocznym pucharze wystartowało łącznie dwunastu zawodników LKT Legnica, dziewięciu w ramach reprezentacji Dolnego Śląska, natomiast Gabriela Forgiel, Maciek Żuk i Paweł Dąbrowski - w barwach Kadry Narodowej.

IV Puchar Świata w Taekwon-do okazał się największym i zdecydowanie najtrudniejszym turniejem w dotychczasowych startach legnickich taekwondoków w rywalizacji międzynarodowej. Jednak zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do w Brighton spisali się bardzo dobrze.

W turnieju juniorów rywalizowało trzech legniczan. Filip Sikorski sięgnął po srebrny medal w walkach pow. 70 kg, natomiast Marcin Sosnowski wywalczył medal brązowy w technikach specjalnych. Filip i Marcin wraz z Przemkiem Kurasiakiem razem z trzema pozostałymi zawodnikami z Wrocławia i Kłodzka wywalczyli ponadto złoty medal w walkach drużynowych juniorów oraz brązowy w układach drużynowych. W turnieju seniorów medal złoty w walkach do 63 kg zdobyła Izabela Dziopa.

W klasyfikacji generalnej krajów wygrała Polska, wyprzedzając o trzy złote medale Irlandię, Nową Zelandię i Argentynę. W klasyfikacji drużyn klubowych na trzecim miejscu uplasowała się Kadra Dolnego Śląska.

Przygotowania i start młodych legniczan w tegorocznym pucharze były możliwe dzięki wsparciu finansowemu ze strony Urzędu Marszałkowskiego, Fundacji Polska Miedź i Urzędu Miasta Legnicy.

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 11.10.2012 | Wyświetleń: 446