Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Czwartki lekkoatletyczne - strzał w dziesiątkę

20.04.2015

I wiosenne zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne” okazały się świetnym pomysłem. Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania. W I Mittyngu wzięło udział 120 zawodników i zawodniczek. Organizatorami imprezy i całego cyklu są Urząd Miasta Legnicy i Legnicki Klub Sportowy Trójka.

Czwartki lekkoatletyczne – strzał w dziesiątkę 1

Czwartki lekkoatletyczne – strzał w dziesiątkę 2

Czwartki lekkoatletyczne – strzał w dziesiątkę 3

Czwartki lekkoatletyczne – strzał w dziesiątkę 4

Czwartki lekkoatletyczne – strzał w dziesiątkę 5

W rzucie piłeczką palantową dziewcząt I miejsce zajęła Kinga Koronkiewicz – 36 m, a wśród chłopców jeden z najlepszych wyników w Polsce w swoim roczniku uzyskał Jakub Będzikowski z odległością 57,5 m. Kalina Jankowska skoczyła w dal 3,68, dzięki czemu uzyskała I miejsce Z kolei Przemysław Sapieja zajął I miejsce wynikiem 4,55 m oraz pobiegł najlepiej na 60 m, uzyskując czas 8,33 s. Monika Kowalczyk zwyciężyła wśród dziewcząt z czasem 9,11 s. W kategorii biegu na 300 m pierwsza była Natalia Tamulewicz z wynikiem 51,51 s, a wśród chłopców Hubert Kwolek - 51,28 s. W biegu na 600 m dziewcząt I miejsce zdobyła Weronika Tulejko z czasem 2,29,48. Na najdłuższym dystansie królował Jakub Zięba z czasem 4,04.

Rewelacją turnieju okazała się 8-letnia Julia Jachimkowska, która skoczyła na odległość 3,03 m, a 300 metrów przebiegła w 59,56 s. Kto wie, może w Legnicy wyrasta nam nowa mistrzyni olimpijska...

- Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych – powiedziała koordynatorka cyklu Joanna Stenzel-Chomiak. - Mamy nadzieję, że również w najbliższej imprezie z tego cyklu, która odbędzie się 16 maja o godz. 9 00, także na obiektach lekkoatletycznych w parku Miejskim, dopisze frekwencja i sportowa wola walki.

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 20.04.2015 | Wyświetleń: 253