Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legniccy taekwondocy wywalczyli dwa medale na mistrzostwach Europy

24.04.2024

Wioletta Hanisch wywalczyła srebrny medal a Kamila Kolanowska brązowy podczas mistrzostw Europu w Taekwon-do rozegranych w Lublinie.

W imprezie rywalizowało 840 (z 32 krajów)  zawodniczek i zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Legnicki Klub Taekwon-do reprezentowała piątka sportowców, która w turnieju wywalczyła dwa medale. Medal srebrny w drużynowych testach siły zdobyła Wioletta Hanisch a Kamila Kolanowska sięgnęła po brązowy medal w walkach pow. 75 kg. Pomimo braku medalu, z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marcin Blicharski, który w walkach do 69 kg zakończył rywalizację na 5 miejscu. Marcin w drodze do ćwierćfinału wygrał dwa pojedynki, w tym między innymi z ubiegłorocznym icemistrzem Europy Leevi Ulvinenem z Finlandii.

Reprezentacja Polski z dorobkiem 24 medali w tym 9 medalami złotymi tryumfowała
w turnieju juniorów. W końcowej klasyfikacji medalowej seniorów, juniorów i pre-juniorów nasza kadra zgromadziła łącznie 56 medali, najwięcej ze wszystkich startujących drużyn i sklasyfikowana została na drugim miejscu za Ukrainą, która z dorobkiem 43 medali wyprzedziła Polskę jednym złotym medalem.

Trenerem męskiej kadry narodowej jest legniczanin Łukasz Stawarz, który w tegorocznych mistrzostwach Europy pełnił również funkcję głównego trenera reprezentacji Polski w taekwon-do.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 24.04.2024 | Wyświetleń: 145