Adam Kopiec Tuszem i grafitem traktowane

Galeria Ring, Rynek 12
05.10 00:00 - 29.10 00:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26

Wystawa prac mieszkającego w Lubinie artysty, absolwenta Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Wcześniej ukończył Państwową Szkołę Zawodową w Głogowie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz Grafika o specjalizacji Projektowanie Graficzne. Część praktyczną dyplomu licencjackiego wykonał w pracowni dr hab. Przemysława Tyszkiewicza w technice akwaforty. Artysta zajmuje się grafiką warsztatową – akwafortą, akwatintą, sztychem, miedziorytem, suchą igłą, linorytem. Interesuje go pejzaż, elementy przyrody, ale też portret. Kopiec był uczestnikiem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in.: Panorama trawionej pamięci, Galeria „Impart” Wrocław, 2013; Pokonkursowa wystawa 17th International Print Biennal Varna, City Art Gallery, Varna, Bułgaria, 2013; Międzynarodowa wystawa grafiki warsztatowej Global Print, Museum w Lamego, Portugalia, 2013; I Międzynarodowe Triennale Rysunku Studenckiego ASP Katowice, Galeria „Rondo Sztuki”, Katowice, 2014, XXVII Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego, 2015.

 

Wg słów samego artysty, rysunek i grafika długo były jego głównym sposobem komunikowania się ze światem, potem głównym środkiem wyrazu artystycznego stały się prace przestrzenne i Kopiec poszerzył swoją działalność artystyczną o tworzenie scenografii. Na początku były to pojedyncze, luźno powiązane z sobą obiekty. Z czasem zacząłem tworzyć bardziej skomplikowane projekty opowiadające historię, mówi artysta. Zabawa strukturą i fakturą, próba „oszukania” widza to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim niezmierzony poligon doświadczeń i eksperymentów, gdzie daję ponieść się niczym nieskrępowanej twórczość. Scenografia jest dla mnie głównie sposobem przestrzennego wyrażania własnych wizji. Jest swego rodzaju próbą urzeczywistnienia ukrytego w zakamarkach mojej wyobraźni wspaniałych, unikatowych światów i postaci. Dokładam wielu starań, żeby wykonać te obiekty, postacie czy lokalizacje w taki sposób, aby widz dosłownie wchodził, a nawet przenika w stworzony przeze mnie świat.

 

W Galerii Ring wrócimy jednak do pierwotnej pasji Adama Kopca, czyli rysunku i grafiki z niepokojącymi, nieco mrocznymi wizjami przyrody.

Powrót na listę wydarzeń

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy