KONCERT CZYTANY – RES FACTUM--Mariusz Szczygieł – Projekt Prawda muzycznie

Scena Gadzickiego
09.10 00:00 - 09.10 00:00
Organizator: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Rynek 39 Legnica 59-220
tel. 76 723 35 04

wykonawcy:

Mariusz Szczygieł – autor i lektor

zespół Res Factum w składzie: Nina Nu – wokal, cytra

Tadeusz Sudnik – elektronikalia

Marcin Krzyżanowski – wiolonczela elektryczna

Koncert opiera się na idei słowno-muzycznego spotkania sztuk, inspirowanej średniowieczną techniką kompozytorską, w której głos podstawowy wyznaczał ruch głosów pozostałych. W tym przypadku „głos podstawowy” to tekst czytany na żywo przez autora. Jest on bodźcem do improwizacji muzycznej, realizowanej na scenie przez towarzyszących autorowi instrumentalistów.

Zespół Res Factum od chwili powstania w 2014 roku zagrał kilkanaście koncertów czytanych, interpretując wraz z autorami takie książki, jak m.in Papusza Angeliki Kuźniak, Jutro narysujemy śmierć Wojciecha Tochmana czy Encyklopedia psychodelii Kamila Sipowicza.

Ci, którzy książkę już czytali, jak ja, mogli odnaleźć w tym koncercie jakąś nową prawdę o książce, którą wydobyła z niej muzyka. Ciekaw jestem, jakie nowe prawdy o książce Szczygła znaleźli w czasie tego mówionego koncertu inni goście. Bo domyślam się, że podobnie jak u mnie, muzyka pobudziła w publiczności nieużywane podczas czytania neurony. …Lubię takie nietypowe połączenia. […] Jeśli będziecie mieć okazję wpaść na taki koncert, to korzystajcie z okazji.

Rafał Hetman, czytamrecenzuje.pl

Scena Gadzickiego

Bilety 25 zł

Powrót na listę wydarzeń

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy