Nasza muzyka – KONCERT PROMOCYJNY PŁYTĘ Z MUZYKĄ Z LEGNICKICH SPEKTAKLI

Scena Gadzickiego
26.11 19:00 - 26.11 00:00
Organizator: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Rynek 39 Legnica 59-220
tel. 76 723 35 04

Teatr jest sztuką ulotną. Spektakl zdjęty z afisza zostaje już tylko w ludzkiej pamięci. Razem z przedstawieniem odchodzą w przeszłość jego części składowe, między innymi muzyka, często równie świetna, co ta pisana do sal koncertowych. Bywają przedstawienia, z których najlepiej pamięta się właśnie jakąś melodię, która zostanie z nami przez lata.

W jubileuszowym czterdziestym sezonie polskiego teatru w Legnicy nadszedł czas także i na muzyczne podsumowanie. Stąd pomysł płyty prezentującej utwory z legnickich spektakli – i koncertu prezentującego tę płytę. Podkreślamy w ten sposób nie tylko rangę „naszej muzyki”, ale i jej istotność w kształtowaniu się legnickiej drogi teatralnej, legnickiego stylu. Przedstawiamy teatr od nowej, dla wielu na pewno zaskakującej strony.

Teatr Modrzejewskiej od początku swojej działalności miał szczęście współpracować z wybitnymi kompozytorami muzyki teatralnej. Na płycie znalazły się kompozycje Bartka Straburzyńskiego, Pawła Moszumańskiego, Pavla Helebranda, Lecha Jankowskiego, Orkiestry Kormorany, Jacka Hałasa, Rafała Kowala i Łukasza Matuszyka w nowych aranżacjach tego ostatniego. Piosenki zaśpiewali m.in. aktorzy Teatru Modrzejewskiej. W koncercie wezmą oni udział w pełnym składzie, a towarzyszyć im będzie zespół prawdziwych wirtuozów.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie teatru

Org. Teatr im. H. Modrzejewskiej

Powrót na listę wydarzeń

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy