Legnicki Mikołaj pozdrawia
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Czesław Pietraszko: Sąsiedztwo w lustrze
Czesław Pietraszko: Sąsiedztwo w lustrze
grafika
Termin:
Od: 01-09-2017
Do: 31-10-2017
Kategoria:

Wystawa legnickiego artysty fotografika. W swojej pracy artysta zajmuje się fotografią architektury, pejzażu, reportażem i portretem. Pietraszko prezentował swoje prace na wystawach regionalnych oraz towarzyszących festiwalowi Jazz Jamboree. Jest autorem wystaw indywidualnych: Stary cmentarz żydowski w Legnicy, 1998, Architektura w Legnicy w latach 1920 – 30, 2004, 7:11 do Wrocławia, 2006, Modernizm w Legnicy, 2007/2008, Dzikość uśpiona, 2009, Woda na wysokości, 2010, Wieża i okolice, 2012, Sans Souci, 2012, Lodownia, 2015. Uczestniczył w wystawach zbiorowych: FotoJazzFoto, 2005, XXVI Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego, 2010.

 

Wystawa Czesława Pietraszki jest drugą – po ekspozycji Moje miasto Konrada Banaszkiewicza w marcu tego roku – wystawą fotografii prezentowaną w nowej przestrzeni Galerii Sztuki, czyli Galerii Pacykarz – przestrzeni z założenia przeznaczonej do prezentacji wystaw fotograficznych artystów z regionu. Sam Pietraszko gości w legnickiej Galerii już po raz trzeci. Wcześniej mieliśmy okazję oglądać jego prace w 2006r. na wystawie 7:11 do Wrocławia oraz w 2015r. na wystawie Lodownia.

 

Sąsiedztwo w lustrze to wystawa prezentująca fotografie obiektów architektonicznych. Prace sprawiają wrażenie warsztatowo przetworzonych, choć w rzeczywistości owe „deformacje” czy „przetworzenia” są wynikiem przyjęcia specyficznego punktu widzenia. Zamiast bezpośredniego spojrzenia na fasadę budynku otrzymujemy na przykład jej odbicie w szklanej fasadzie innej budowli. Tym sposobem mamy szansę odkrycia zupełnie nowego oblicza znanych nam skądinąd brył architektonicznych.

 

 

Miejsce:
Galeria Pacykarz, Plac Katedralny 1
Adres:
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje