bip

Długa lista prac zakwalifikowanych do II etapu Satyrykonu 2026

Długa lista prac zakwalifikowanych do II etapu Satyrykonu 2026
23.01.2026
Długa lista prac zakwalifikowanych do II etapu Satyrykonu 2026

Pierwszy etap konkursu Satyrykon 2026 dobiegł końca. Jury zakończyło ocenę zgłoszeń i ogłosiło listę prac, które zakwalifikowały się do drugiego etapu jednej z najważniejszych międzynarodowych imprez poświęconych rysunkowi satyrycznemu i ilustracji.

Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem twórców z kraju i zagranicy. Na konkurs nadesłano łącznie 3575 prac, które zostały poddane szczegółowej ocenie podczas pierwszego etapu obrad jury. Spośród nich 544 prace uzyskały kwalifikację do II etapu.

Jak podkreślają organizatorzy, liczba zgłoszeń oraz ich poziom artystyczny potwierdzają niesłabnącą pozycję Satyrykonu na mapie najważniejszych konkursów satyrycznych na świecie. Zakwalifikowane prace reprezentują szerokie spektrum tematów, technik i artystycznych interpretacji, pokazując aktualne spojrzenie twórców na współczesną rzeczywistość.

Pełna lista prac zakwalifikowanych do II etapu konkursu dostępna jest na stronie internetowej Satyrykonu: https://satyrykon.pl/satyrykon-2026-lista-zakwalifikowanych-prac-do-ii-etapu/

Autorzy zakwalifikowanych prac zostaną poinformowani o dalszych etapach konkursu drogą mailową. Kolejne decyzje jury zapadną po zakończeniu drugiego etapu oceny.

Opublikował: Anna Lango | Dodano: 23.01.2026 | Wyświetleń: 86
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Aktualności Rss