Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Ogłoszenia

Biuro Projektu:
Polskie Stowarzyszenie Szczęśliwych Emerytów
ul. Zielona 13 of., 59-220 Legnica
tel. 604 184 190, e-mail: psszelegnica@vip.wp.pl
  www.szczesliwi-emeryci.org.pl
    www.facebook.com/Polskie-Stowarzyszenie-Szczęśliwych-Emerytów

 

 

Akcja na rzecz łagodzenia skutków pandemii COVID-19 wśród osób starszych pod nazwą „Nie jesteś sam”

Akcja na rzecz łagodzenia skutków pandemii COVID-19 wśród osób starszych pod nazwą „Nie jesteś sam”

Z chwilą ogłoszenia luzowania obostrzeń pandemicznych COVID-19, zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym, Polskie Stowarzyszenie Szczęśliwych Emerytów rozpoczęło działania mające na celu pomoc seniorom w wychodzeniu z izolacji poprzez wspieranie aktywności osób starszych oraz podtrzymywanie więzi z młodszymi pokoleniami w nowych, popandemicznych warunkach społecznych. Planowane działania uwzględniają wytyczne władz dotyczące bezpieczeństwa publicznego. Nasz projekt zyskał finansowe wsparcie ze Strefy Aktywności Gospodarczej sp. z o.o. w Legnicy. Obejmuje działania:
tylko dla seniorów (maj)
    • wykonywanie chałupniczo rękodzieł przez seniorów, członków Stowarzyszenia,
    • spacery aktywizacyjne na łonie natury dla grup (max. 5 osób w grupie),
       dla seniorów i młodszych pokoleń (czerwiec)
    • warsztat edukacyjny z arteterapii, rękodzielnictwa dla uczestników działań integracyjnych,
    • spotkanie integracyjne z młodszymi pokoleniami, przekazanie rękodzieł,
    • spotkanie podsumowujące dla seniorów – otwarta debata na temat sposobów łagodzenia skutków pandemii.
Przewidywany czas realizacji: maj -  czerwiec 2021 r. O miejscu i terminach poszczególnych działań będziemy informować na bieżąco.

Zapraszamy na wspólne spacery we wszystkie wtorki i piątki maja br. Udział nieodpłatny.

Zbiórka zainteresowanych o godz. 15:00 przed siedzibą Stowarzyszenia, ul. Zielona 13 of. w Legnicy.

Projekt dofinansowany przez Strefę Aktywności Gospodarczej sp. z o.o. w Legnicy

 


„Ogród + Humor = Zdrowie”

19 października 2020 r. w Legnicy dolnośląscy seniorzy podsumowali działania zrealizowane w ramach projektu: „Aktywizacja społeczna osób starszych pt. Ogród + Humor = Zdrowie”. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Celem zadania było wsparcie seniorów w trudnym czasie ograniczenia aktywności społecznej w związku z obostrzeniami pandemii COVID-19 poprzez upowszechnienie wiedzy o znaczeniu przyrody i aktywnego kontaktu z naturą w zapobieganiu procesów przedwczesnego starzenia się organizmu człowieka.

Seniorzy odbyli dwa spotkania: edukacyjno-relaksacyjne na terenie Arboretum w Wojsławicach, gdzie rozmawiali o swojej aktywności, relaksowali się przy muzyce akordeonu i zwiedzali jesienne arboretum z przewodnikami w małych grupach oraz spotkanie podsumowujące – debatowali na temat znaczenia dla zdrowia osób starszych aktywności na świeżym powietrzu. Debatując pod okiem dr Marii Jolanty Zajączkowskiej – świetnej trenerki, mediatorki i konsultantki nauk społecznych uczestnicy dzielili się posiadaną wiedzą i doświadczeniami, wzajemnie inspirowali i mówili jak to wpływa na ich zdrowie, o rodzinnych spotkaniach, zachwycających uprawach działkowych, także tych balkonowych i w doniczkach na parapetach, pasjach związanych z turystyką. Mówili, że nawet góry są dostępne dla tych którzy je kochają, a mierząc siły na zamiary i zamiary na siły można korzystać z radości życia w każdym czasie.

Polskie Stowarzyszenie Szczęśliwych Emerytów kończąc działania projektowe zachęca wszystkie osoby starsze do zwrócenia uwagi na siebie, do robienia tego co lubimy o czym marzymy, na otaczające piękno przyrody ożywionej i nieożywionej, a kto gustuje w twórczości istot zamieszkujących ziemię na ich dzieła. Zachwycajmy się tym co kochamy, czujmy radość życia, na nowo każdego dnia odkrywajmy jego sens i piękno zyskując zdrowie.

 

Zadanie pn. „Aktywizacja społeczna osób starszych pt. „Ogród + Humor = Zdrowie”

 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Zdjęcie nr 1 ze spotkania podsumowującego projekt „Aktywizacja społeczna osób starszych pt. Ogród + Humor = Zdrowie”, które odbyło się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy 19 października 2020 r.

Zdjęcie nr 2 ze spotkania podsumowującego projekt „Aktywizacja społeczna osób starszych pt. Ogród + Humor = Zdrowie”, które odbyło się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy 19 października 2020 r.