Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

System informacji SMS dla mieszkańców Legnicy

System informowania SISMS

dla użytkowników wszystkich typów telefonów komórkowych

 

Dzięki systemowi informowania SMS można otrzymywać krótkie wiadomości tekstowe (do 160 znaków) przesyłane z Urzędu Miasta lub Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Legnicy do mieszkańców dotyczą zagrożeń, takich jak: huragany, gwałtowne burze, powodzie, śnieżyce, katastrofy, ale również: awarii prądu, dostaw gazu, ciepła czy wody. Są to także komunikaty o ważnych imprezach kulturalnych czy sportowych itd.

By otrzymywać takie wiadomości bezpłatnie na własny telefon komórkowy wystarczy zarejestrować się w systemie, wysyłając SMS o treści „Tak.dl” na numer 661 000 112. Koszt SMS za zarejestrowanie się lub wyrejestrowanie jest zgodny z cennikiem operatora, z którego usług konkretna osoba korzysta.

Poza komunikatami dotyczącymi całego miasta system oferuje też tematyczne serwisy informacyjne oraz serwisy poruszające ważne sprawy mieszkańców konkretnych dzielnic czy rejonów Legnicy. Można zatem zarejestrować swój udział kodem przewidzianym dla poszczególnych tematów czy rejonów miasta (szczegóły w ulotce poniżej).

 

Komunikator SISMS BLISKO

aplikacja dla użytkowników telefonów typu smartfon

Dzięki komunikatorowi SISMS Blisko można otrzymywać wiadomości (do 10 MB) o tym, co się dzieje w Legnicy, wzbogacone dodatkowo plikami multimedialnymi (np. zdjęcia, filmy, pliki audio). Komunikator SISMS Blisko przeznaczony jest dla posiadaczy urządzeń mobilnych z systemem Android, Windows i iOS. Aplikacja jest zupełnie bezpłatna dla użytkowników, wystarczy mieć połączenie z internetem.

Użytkownik nowej aplikacji, podobnie jak w przypadku systemu sms, może wybrać grupę, do której chce dołączyć, bowiem komunikator poza informacjami dotyczącymi całego miasta (grupa „e-komunikaty – miasto”), oferuje też tematyczne serwisy informacyjne (grupy „sport” i „kultura”) oraz serwisy dotyczące wybranych rejonów miasta (grupy „Zakaczawie”, „Kopernik”, „Stare Miasto”,  „Przybków i Osiedle Sienkiewicza”, „Piekary” i „Tarninów”).

Komunikator SISMS Blisko ma wiele zalet, w tym m.in.:

• jest nowoczesnym sposobem przekazywania informacji w atrakcyjnej multimedialnej formie, usprawnia tym samym  komunikację z mieszkańcami,

• gwarantuje szybkie i bezpośrednie przekazywanie wiadomości wprost do użytkownika urządzenia mobilnego, w tym informacji o zagrożeniach, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców,

• umożliwia poinformowanie jednocześnie dużej liczby użytkowników systemu,

• umożliwia wysyłanie informacji tematycznych do zdefiniowanej grupy użytkowników (np. mieszkańców danego regionu miasta),

• jest wolny od reklam (nie zawiera spamu).

Korzystanie z aplikacji jest niezwykle proste. Wystarczy pobrać na swoje urządzenie aplikację o nazwie „Blisko (Komunikator SISMS)”. Można to zrobić za pomocą kodu QR umieszczonego na materiałach promujących aplikację (m.in. na plakatach na przystankach MPK, na plakatach w siedzibie Urzędu Miasta i Akademii Rycerskiej, na ulotkach, na oficjalnym portalu miejskim legnica.eu i na profilach Legnicy w mediach społecznościowych) lub z platformy Google Play, oferującej aplikacje dla systemu Android. Szczegóły dotyczące aplikacji i bezpośredni link służący do jej pobrania można znaleźć także tutaj

SiSMS

SiSMS

 

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.