Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Dobrze zorientowani młodzi legniczanie

07.10.2009
   W dniach 3-4 października br. rozegrano II Ogólnopolskie Legnickie Zawody na Orientację „KAROLINKA” jako VII rundę Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację, organizowanego przez Dolnośląską Komisję InO PTTK.
   Na starcie stanęło 137 zawodników reprezentujących kluby i szkoły naszego regionu, pochodzących z: Siedlęcina, Lwówka Śląskiego, Strzelina, Radogoszczy, Wrocławia, Bogatyni, Złotoryi, Miłkowic i Legnicy. Byli też goście ze Szczecina, Zielonej Góry i Pszczyny.
   Nasze miasto reprezentowali uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Szkoły Podstawowej nr 19, Gimnazjum nr 5 i nr 10. Zawody rozegrano na terenie Legnicy (Park Miejski i Lasek Złotoryjski) oraz w okolicach Bogaczowa w ośmiu kategoriach. Przeprowadzono dwa etapy dzienne i jeden nocny. Bazą zawodów była Szkoła Podstawowa nr 19 w Legnicy.
   Uczniowie legnickich szkół radzili sobie bardzo dobrze, startując w kategorii TP (dla początkujących):
- drużyna Gimnazjum nr 5 (Mateusz Blicharski, Kamil Cytacki, Michał Ołów) zajęła pierwsze miejsce,
- drużyna Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych (Błażej Hercun, Adam Wysoczański) wywalczyła drugie miejsce,
- zespół V Liceum Ogólnokształcącego (Agata Opala, Bartosz Stankiewicz, Patryk Bielec) zajął IV miejsce,
- drużyna Szkoły Podstawowej nr 19 (Michał Górniak, Sebastian Szlachetka) – miejsce VI.
   Tegoroczne Zawody KAROLINKA przeprowadzono dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Legnicy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Zarządu Głównego PTTK, przy wydatnej pomocy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 19 w Legnicy i Dolnośląskiej Komisji InO PTTK.