Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Kolarskie sukcesy legnickiego Klubu ZYWER

29.09.2009
Jak poinformowała Grażyna Zywer, Prezes Klubu Kolarstwa Górskiego ZYWER Legnica - 26 września br. podczas wyścigu „Górale na start”, rozgrywanego w Książu, Piotr Klimek - kolarz z Teamu „ZYWER” udowodnił wszystkim, że sezon 2009 bezapelacyjnie należał do niego. W swojej kategorii wiekowej do lat 14 wygrał praktycznie wszystko, co było do wygrania.
W Cross Coauntry na Książu - wywalczył Złoty medal. Wyścig był również rozgrywany jako Nadzieje Olimpijskie. Klimek zajął w nim I miejsce, zdobywając Puchar Prezesa Banku BGŻ.

1

Również dziewczęta zawalczyły o medalowe miejsca: Agnieszka Jastrzębska (13 lat) - Srebrny medal Nadziei Olimpijskich, Alicja Łacińska (13 lat) - Brązowy medal Nadziei Olimpijskich. Magdalena Łacińska (15 lat) zajęła tym razem siódme miejsce.
Trasa w Książu należała do kategorii trudnych. Bardzo techniczna, interwałowa, szybka, na której nie było gdzie odpocząć. Sukces cieszy tym bardziej, podobnie jak udana walka zawodników nie tylko z samymi z sobą, ale też z trasą i ze sprzętem.
Naszych młodych adeptów kolarstwa będzie można zobaczyć już niedługo na Mistrzostwach Legnicy w MTB, rozgrywanych 10 października (sobota) w Parku Miejskim.