Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnica przystąpiła do programu Czyste Powietrze

Legnica przystąpiła do programu Czyste Powietrze
25.02.2021

Prezydent Tadeusz Krzakowski podpisał z Łukaszem Kasztelowiczem, prezesem Wojewódzkiego Funduszem Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu porozumienia o przystąpieniu naszego miasta do programu Czyste Powietrze.  

Program realizowany jest przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W ramach porozumienia w Urzędzie Miasta Legnicy otwarty zostanie punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy otrzymają profesjonalną pomoc i wsparcie w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie na wymianę starych pieców i kotłów domowych na paliwo stałe oraz na termomodernizację budynków jednorodzinnych w ramach programu Czyste Powietrze.

- My już od dawna aktywnie walczymy ze smogiem i niską emisją. To porozumienie jest  kolejnym elementem troski o jak najlepszą jakość powietrza w naszym mieście. Dofinansowanie na wymianę ogrzewania na ekologiczne, termomodernizacja i podłączanie do sieci ciepłowniczej budynków mieszkalnych i różnych obiektów użyteczności publicznej to właśnie  pakiet działań, jakie prowadzimy w naszym mieście – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Przypomnijmy. Legnica od 2015 roku w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dotuje  wymianę ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie ekologiczne. Program  jest  realizowany również ze środków z budżetu miasta Łącznie w latach 2015-2020 podpisano 1283 umowy z mieszkańcami na kwotę 5 mln 515 tys. 432.

           

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 25.02.2021 | Wyświetleń: 619
Powrót na listę aktualności

Zobacz także