Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnicka firma zbuduje nowoczesne oświetlenie na ul. Spokojnej

Legnicka firma zbuduje nowoczesne oświetlenie na ul. Spokojnej
05.08.2020

Legnicka firma Jarotel złożyła najkorzystniejszą ofertę (z ceną 206 tys. 665 zł) i wygrała przetarg na montaż latarni, doświetlenie przejść dla pieszych oraz wymianę starych opraw oświetleniowych na energooszczędne (w technologii LED) na ul. Spokojnej.

W tym ogłoszonym przez Zarząd Dróg Miejskich przetargu swoje oferty złożyło aż 12 firm. Ceny, jakie zaproponowały, wahały się od 206 tys. zł aż do ponad pół miliona zł.

Zakres zadania obejmuje budowę oświetlenia na ul. Spokojnej (od ul. Wrocławskiej do wiaduktu kolejowego). Składa się na to: montaż 20 kompletnych latarni, doświetlenie przejść dla pieszych, wymiana opraw oświetleniowych ze źródłami sodowymi na oprawy wykonane w technologii LED, budowę linii kablowej. Planowany termin zakończenia prac jesienią tego roku.

- Tę inwestycję realizujemy w ramach wieloletniego programu instalowania nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia w mieście – mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Ogłaszając przetarg nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania.

Przypomnijmy, że w naszym mieście nowoczesne i energooszczędne oświetlenie ledowe zainstalowano już m.in. na ul. Nadbrzeżnej, Złotoryjskiej, Obwodnicy Śródmiejskiej, alei Orła Białego, na Tarninowie, w Rynku i okolicznych ulicach. Jest ono także jednym z istotnych elementów w walce z emisją dwutlenku węgla do atmosfery.

 

 
Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 05.08.2020 | Wyświetleń: 297
Powrót na listę aktualności

Zobacz także