bip

Legniczanie na XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych „Świętokrzyskie 2009”

Legniczanie na XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych ...
12.05.2009
         W dniach 09–11.05.09 r. rozegrane zostały, w ramach XV Ogólnopolskiej  Olimpiady Młodzieży, XVI Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w Taekwon-do. W hali sportowej OSiR w Staszowie wystartowało 249 zawodników z 47 klubów, reprezentujących 15 województw. Olimpiada młodzieży poprzedzona została dwoma turniejami kwalifikacyjnymi, rozgrywanym w każdym z 6 makroregionów. Do tegorocznych mistrzostw kwalifikacje uzyskało aż 11 zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do.
         Legniccy zawodnicy ostatecznie wywalczyli w Staszowie 2 medale i kilka wysoko punktowanych 5 miejsc, co przyczyniło się do zgromadzenia 30 punktów zaliczanych do Systemu Sportu Młodzieżowego.
         Medale dla Legnicy zdobyli:
- Krzysztof Nowak – medal brązowy w walkach pow. 66 kg (4 wygrane pojedynki),
- Rafał Harasimowicz – medal brązowy w walkach do 60 kg (5 wygranych pojedynków).
         Bardzo dobrze spisali się, zajmując piąte miejsca: Bartosz Górski, Przemysław Tustanowski i Klaudia Ewkowska.

Opublikował: dborowiec_l | Dodano: 12.05.2009 | Wyświetleń: 461