Sesja rady miejskiej. Radni przegłosowali ważne uchwały
Rada miejska podczas dzisiejszej sesji (24 listopada) przyjęła „Program współpracy Gminy Legnica z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2026” . Celem programu jest m.in. tworzenie warunków dla rozwoju obywatelskiej aktywności i odpowiedzialności oraz budowy społeczeństwa obywatelskiego na poziomie lokalnym.
Radni przyjęli także uchwałę o waloryzacji stawek podatku od nieruchomości. Uchwała zacznie obowiązywać od 2026. Korekta podatku nie spowoduje istotnych obciążeń dla mieszkańców i firm.
Rada uchwaliła nowy termin konsultacji z mieszkańcami miasta Legnicy dotyczących zmiany granic administracyjnych miasta. Podyktowany jest on trwającymi rozmowami z wójtami gmin Krotoszyce i Miłkowice oraz koniecznością przeprowadzenia dodatkowych uzgodnień w zakresie przebiegu nowoprojektowanych granic miasta Legnicy
Przyjęto także uchwały w sprawie zmian budżetu miasta Legnicy na rok 2025 oraz zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej .