Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Szyją maseczki dla seniorów. Możemy wesprzeć tę piękną akcję

Szyją maseczki dla seniorów. Możemy wesprzeć tę piękną akcję
27.03.2020

Przed koronawirusem powinny chronić się zwłaszcza osoby starsze, u których występuje największe ryzyko pojawienia się niebezpiecznych powikłań w przypadku COVID-19. Trwają akcje pomocy osobom trzeciego wieku. Wśród nich - „Maska dla seniora”.

Jedna z legnickich firm krawieckich szyje już maseczki dla seniorów, ale to kropla w morzu potrzeb. Dlatego Ania Trąbka–Kalinowska wraz z siostrą postanowiły działać i założyły grupę, która również szyje maseczki dla ludzi starszych.

Ania jest pielęgniarką. To inicjatorka świątecznej akcji „Prezent dla seniora”. Przypomnijmy. Przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowała akcję, w której seniorzy i podopieczni domów pomocy społecznej opisywali, jaki prezent chcieliby dostać na święta. Dzięki zaangażowaniu koleżanek i wolontariuszy, którzy włączyli się w organizację przedsięwzięcia, udało się znaleźć osoby, które spełniły te marzenia. Paczki dotarły do 1278 seniorów.

Tym razem Ania z siostrą znowu postanowiły zadbać o seniorów, szczególnie tych w domach pomocy społecznej i hospicjach, szyjąc dla nich maseczki ochronne. Poszukują osób z wolnym czasem i umiejętnością szycia, czystej bawełny, flizeliny bez kleju, tasiemek, gumek etc. Każda pomoc jest ważna.

- Warto pamiętać, że dzięki zastosowaniu maseczki ochronnej zmniejszamy ryzyko zarażenia koronawirusem. Obecnie z takiej ochrony osobistej powinny korzystać też osoby starsze, o obniżonej odporności, a także te, u których pojawiają się objawy infekcji. Chrońmy siebie i innych! - apeluje Ania.

Maseczki, które trafią do seniorów, mogą służyć do wielokrotnego użytku. Inicjatorki zaznaczają jednak, że aby taką funkcję spełniały, to po każdorazowym założeniu maseczki, trzeba ją wyprać w odpowiedniej temperaturze i wyprasować. Pomyślały też o załączeniu instrukcji prawidłowego ich używania, uzgodnionej ze służbami sanepidu.

Jeśli ktoś chce wesprzeć akcję, proszony jest o kontakt z Justyną Kalinowską tel. 665 875 325 lub e-mail: anek14p@interia.pl

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 27.03.2020 | Wyświetleń: 661
Powrót na listę aktualności

Zobacz także