Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

„Tak oddycha Legnica”. Wspólna prozdrowotna inicjatywa miasta i szpitala

„Tak oddycha Legnica”. Wspólna prozdrowotna inicjatywa miasta i szpitala
14.06.2021
„Tak oddycha Legnica”. Wspólna prozdrowotna inicjatywa miasta i szpitala

- Pragniemy wspierać osoby, które niezbędnie potrzebują różnych form rehabilitacji i wsparcia po przebytej chorobie covid-19. Wydaje się, że to pierwsza w kraju taka wspólna inicjatywa oraz połączenie sił miasta i naszego szpitala – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski.

Dziś (14 czerwca br.) w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Lotniczej odbyła się konferencja prasowa prezydenta Tadeusza Krzakowskiego oraz Anny Płotnickiej-Mieloch - Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy i dr n. med. Justyny Bugała-Szpak - fizjoterapeutki, koordynatorki fizjoterapeutów Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

„Tak oddycha Legnica” - to idea warsztatów edukacyjnych, którymi dotknięci są covidowi ozdrowieńcy, zmagający się z następstwami choroby, wpływającymi na codzienne funkcjonowanie organizmu (spadek kondycji, duszność, zaburzenia koncentracji i pamięci) oraz osoby narażone na zachorowanie na covid-19.

Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów z dziedziny fizjoterapii, dietetyki, neurologopedii, zajmujących się na co dzień pacjentami po przebytej chorobie covid-19 oraz pacjentami kardiologicznymi i neurologicznymi.

Pierwsze warsztaty powinny odbyć się już 8 lipca 2021 roku (w czwartek) w godzinach od 10.00 do 17.00. Organizatorzy są zdania, że takich sesji będzie można przygotować znacznie więcej.

Oto dotychczasowa oferta specjalistyczna:

1. Warsztaty Nordic Walking z elementami technik oddechowych do 60 min

Ewelina Andrusiak, fizjoterapeuta Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej

i Pocovidowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, certyfikowany instruktor Nordic Walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking

2. Warsztaty Ćwiczeń Oddechowych do 60 min

Justyna Bugała-Szpak, fizjoterapeuta Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej

i Pocovidowej  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

3. Warsztaty Gimnastyki Domowej do 60 min

Sylwia Medyk, fizjoterapeuta Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Pocovidowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

4. Warsztaty edukacyjne „Wzmocnij Odporność Dietą” do 60 min

Katarzyna Traczuk-Bernat, dietetyk kliniczny Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Pocovidowej  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy,

nauczyciel akademicki PWSZ im. Witelona w Legnicy.

           

W trakcie trwania warsztatów istnieć będzie możliwość uzyskania konsultacji neurologopedycznej (testy pamięci, funkcji wzrokowo-przestrzennych, zaburzeń koncentracji i uwagi).

Zajmie się tym Jolanta Zdanowska, neurologopeda Oddziału Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, specjalista zaburzeń funkcji poznawczych.

Podczas warsztatów zalecany będzie strój sportowy, wygodne obuwie oraz ręcznik i woda. Warsztaty Nordic Walking odbędą się na zewnątrz budynku.

Obowiązują zapisy:

tel. 76 7211973

poniedziałek-czwartek, w godzinach 12.00-14.00

e-mail: warsztatylegnica@gmail.com

messeneger, facebook/Tak oddycha Legnica

Organizatorzy przedsięwzięcia to Miasto Legnica, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy oraz partner - Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

 

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 14.06.2021 | Wyświetleń: 431
Powrót na listę aktualności

Zobacz także