Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zachowali trzeźwy umysł i dostali świetne nagrody

Zachowali trzeźwy umysł i dostali świetne nagrody
16.06.2021
Zachowali trzeźwy umysł i dostali świetne nagrody

W gronie laureatów ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł znalazło się siedmioro młodych legniczan. Z nagrodzonymi uczniami, ich rodzicami, nauczycielami i opiekunami spotkał się (16 czerwca) wiceprezydent Krzysztof Duszkiewicz.

- Serdecznie gratuluję i dziękuję za wasze zaangażowanie – mówił prezydent. – Postarajcie się zachować na zawsze zdrowy styl życia i pamiętajcie o marzeniach. Cieszymy się, że możemy Was wyróżnić, ale też specjalnie nagrodzić.

Organizatorzy ogólnopolskiej kampanii nagrodzili młodych autorów książkami i dyplomami. Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski ufundował dla całej siódemki dodatkową niespodziankę w postaci elektrycznych deskorolek, które osiągają prędkość 12 km na godzinę.

Legnickie placówki oświatowo-wychowawcze już od dwudziestu lat uczestniczą w tej ogólnopolskiej kampanii, której propagowaniu służą m.in. konkursy plastyczne i literackie. Organizatorem jest Stowarzyszenie Dziennikarzy i Producentów Radiowych z Poznania.

W jubileuszowym 2020 roku działania profilaktyczne były prowadzone pod hasłem: „Dorastamy asertywnie”. Celem kampanii było m.in. wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów oraz ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych.

Nasi laureaci zajęli się plastyczno-literackim „Wehikułem czasu”- gdzie zadaniem uczniów było wykonanie prac, prezentujących dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości.

Legniccy zwycięzcy to dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Oddział Ośrodek Pomocy Terapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 16.06.2021 | Wyświetleń: 1656
Powrót na listę aktualności

Zobacz także