Zapisz się na bezpłatne badania znamion skóry
Czerniak to nowotwór skóry, który może rozwijać się szybko i bez wyraźnych objawów. Bardzo ważne jest jego wczesne wykrycie, ponieważ daje to ogromne szanse na skuteczne leczenie. Dlatego w Legnicy rusza akcja profilaktyczna, podczas której mieszkańcy będą mogli bezpłatnie skontrolować swoje znamiona.
Legniczanie mogą skorzystać z bezpłatnych badań znamion skóry dermatoskopem. Pierwsze spotkanie ze specjalistą w ramach akcji „Wyprzedzić CZERNIAKA – badaj znam(iona)” odbędzie się już w najbliższą niedzielę 5 października, kolejne 9 i 30 listopada 2025 roku, w godzinach 10:00–14:00 w Rynku 19.
Akcja skierowana jest do osób powyżej 18. roku życia i ma na celu wczesne wykrywanie nowotworów skóry, w tym czerniaka – jednego z najgroźniejszych nowotworów złośliwych.
Badania przeprowadzi dr hab. n. med. Marcin Ziętek – chirurg onkolog, kierownik Oddziału Chirurgii Onkologii w II Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, specjalista w zakresie leczenia operacyjnego zaawansowanych nowotworów skóry.
Udział w badaniach jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy telefoniczne: +48 788 800 249.
- Profilaktyka jest najlepszą inwestycją w zdrowie. Dzięki tej akcji legniczanie mają szansę w prosty sposób zadbać o siebie i swoich bliskich. Zachęcam wszystkich legniczan do udziału w badaniach – to niewielki wysiłek, który może uratować życie - mówi Aleksandra Krzeszewska, zastępca prezydenta Legnicy.
Akcja odbywa się w ramach kampanii Zdrowa Legnica, realizowanej we współpracy z KGHM Polska Miedź S.A.
