Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Program Wieloletni “Senior+” na lata 2015-2020

Logo

Tytuł projektu

 „Utworzenie i wyposażenie Klubu „Senior+” 

Program Wieloletni „Senior+” na lata 2015-2020, Edycja 2017 r.

Moduł I – Utworzenie lub wyposażenie  Klubu „Senior+” 

Wartość całkowita – 107 168,49 PLN

Dotacja ze środków budżetu państwa -  82 168,49 PLN 

06.07.2017r. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu zawarta pomiędzy Skarbem Państwa – Wojewodą Dolnośląskim , a Gminą Legnica. 

Zakres rzeczowy zadania obejmował utworzenie i wyposażenie placówki, w tym w ramach prac remontowych w lokalu wymieniono stolarkę okienną wraz z parapetami, oraz drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. Został wykonany kompleksowy remont dwóch istniejących toalet, dodatkowo dobudowano toaletę dla personelu. Wyremontowano pomieszczenia kuchenne, zamontowano meble na wymiar. W pozostałych pomieszczeniach ułożono panele podłogowe. Lokal wyszpachlowano i odmalowano, a w przedsionku wykonano trwały żywiczny tynk strukturalny. Ponadto pomieszczenia wyposażono w nowe krzesła i stoły. 

Wyremontowanie i wyposażenie lokalu umożliwi legnickim seniorom przebywanie w komfortowych warunkach w dobrze wyposażonej placówce, ponadto usprawni to aktywizację środowiska senioralnego. 

Placówka, w której utworzono „Klub Seniora+” mieści się w Legnicy przy ul. Moniuszki 9 (obręb Kartuzy). W okolicy zamieszkuje obecnie dużo osób starszych i samotnych, dla których Klub stanie się miejscem spotkań i aktywnego spędzania czasu oraz okazją do otrzymania ciepłego posiłku.

W utworzonej placówce zaplanowano 70 miejsc dla seniorów.