Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

INVEST IN LEGNICA

English version

 

Prezydent Miasta Legnicy

Hasło promocyjne miasta „Legnica – z nią zawsze po drodze” odnosi się do zalet związanych z lokalizacją miasta, jak i klimatu, które stworzono dla obsługi lokalnego small biznesu oraz dużych inwestorów. Legnica ma doskonałą lokalizację – w centrum Dolnego Śląska. Zalety związane z położeniem miasta u zbiegu granic z Niemcami i Czechami oraz bliskością autostrady A4 i szlaku kolejowego E-30 sprawiły, że na terenach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jak i poza nią, zainwestowały światowe koncerny z Azji, Europy i Ameryki. Nowoczesne i dynamiczne miasto stawia na dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb i oczekiwań konkretnych firm, mających wpływ na dynamikę rynku pracy.
Legnica to jedno z centrów Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego (LGOM), z wieloletnim doświadczeniem współpracy z globalnym koncernem KGHM Polska Miedź SA. Miasto posiada bogatą bazę hotelową, sportowo-rekreacyjną oraz szeroką i atrakcyjną ofertę rynku nieruchomości i mieszkaniowego. Legnica to idealne miasto do życia i pracy, a prowadzenie działalności na jego obszarze to dobra i pewna inwestycja. Miasto, którym zarządzam, wdraża nowoczesne rozwiązania z obszaru Smart City i stawia na rozwój infrastruktury teleinformatycznej dla potrzeb IT. Legnica w 2016 roku otrzymała tytuł Inteligentnego Miasta Roku 2015 (Smart City Forum – Warszawa). Według najnowszego rankingu Polish Cities of the Future (fDi z grupy Financial Times) Legnica zajęła wysokie miejsca wśród miast średniej wielkości pod względem atrakcyjności dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych - trzecie miejsce w kategorii ogólnej oraz potencjału ekonomicznego, a czwarte w kategorii opłacalności*.
Jak widać, Legnica dziś znajduje się w elitarnym gronie tzw. miast przyszłości. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą „Invest in Legnica”.