Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Ogłoszenia

„Ogród + Humor = Zdrowie”

19 października 2020 r. w Legnicy dolnośląscy seniorzy podsumowali działania zrealizowane w ramach projektu: „Aktywizacja społeczna osób starszych pt. Ogród + Humor = Zdrowie”. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Celem zadania było wsparcie seniorów w trudnym czasie ograniczenia aktywności społecznej w związku z obostrzeniami pandemii COVID-19 poprzez upowszechnienie wiedzy o znaczeniu przyrody i aktywnego kontaktu z naturą w zapobieganiu procesów przedwczesnego starzenia się organizmu człowieka.

Seniorzy odbyli dwa spotkania: edukacyjno-relaksacyjne na terenie Arboretum w Wojsławicach, gdzie rozmawiali o swojej aktywności, relaksowali się przy muzyce akordeonu i zwiedzali jesienne arboretum z przewodnikami w małych grupach oraz spotkanie podsumowujące – debatowali na temat znaczenia dla zdrowia osób starszych aktywności na świeżym powietrzu. Debatując pod okiem dr Marii Jolanty Zajączkowskiej – świetnej trenerki, mediatorki i konsultantki nauk społecznych uczestnicy dzielili się posiadaną wiedzą i doświadczeniami, wzajemnie inspirowali i mówili jak to wpływa na ich zdrowie, o rodzinnych spotkaniach, zachwycających uprawach działkowych, także tych balkonowych i w doniczkach na parapetach, pasjach związanych z turystyką. Mówili, że nawet góry są dostępne dla tych którzy je kochają, a mierząc siły na zamiary i zamiary na siły można korzystać z radości życia w każdym czasie.

Polskie Stowarzyszenie Szczęśliwych Emerytów kończąc działania projektowe zachęca wszystkie osoby starsze do zwrócenia uwagi na siebie, do robienia tego co lubimy o czym marzymy, na otaczające piękno przyrody ożywionej i nieożywionej, a kto gustuje w twórczości istot zamieszkujących ziemię na ich dzieła. Zachwycajmy się tym co kochamy, czujmy radość życia, na nowo każdego dnia odkrywajmy jego sens i piękno zyskując zdrowie.

 

Zadanie pn. „Aktywizacja społeczna osób starszych pt. „Ogród + Humor = Zdrowie”

 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Zdjęcie nr 1 ze spotkania podsumowującego projekt „Aktywizacja społeczna osób starszych pt. Ogród + Humor = Zdrowie”, które odbyło się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy 19 października 2020 r.

Zdjęcie nr 2 ze spotkania podsumowującego projekt „Aktywizacja społeczna osób starszych pt. Ogród + Humor = Zdrowie”, które odbyło się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy 19 października 2020 r.