74. Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie

74. Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie
10.09.2010
Legnica od 9 do 12 września 2010 r. (czwartek – niedziela) jest gospodarzem 74. Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie. Na uroczyste otwarcie tej prestiżowej imprezy przybyło na Rynek około dwustu najlepszych zawodników z 38 krajowych klubów łuczniczych. Szesnastu reprezentuje legnicki Ośrodek Sportów Łuczniczych „Strzelec”.

Po czwartkowym przemarszu ulicą Najświętszej Marii Panny, w asyście Legnickiej Orkiestry Dętej, kolumna zawodników, trenerów i działaczy zebrała się pod masztem, na który przy dźwiękach hymnu narodowego podniesiono biało-czerwoną flagę. Przysięgę honorowych zmagań w imieniu zawodników złożyli Justyna Mospanek i Jacek Proć, a w imieniu arbitrów – sędzia główny zawodów, Marek Smoleń.


Prezes Polskiego Związku Łuczniczego Henryk Jurzak wręczył licznym zawodnikom wyróżnienia i podziękowania za ich tegoroczne osiągnięcia na krajowych i międzynarodowych arenach. Były też życzenia dla obchodzącego właśnie tego dnia 29 urodziny, znakomitego legnickiego łucznika Jacka Procia.


Otwierający Mistrzostwa Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski powitał gości w naszym mieście, życząc uczestnikom zawodów świetnych wyników i sportowego szczęścia. Ponieważ jednak szczęściu można trochę pomóc, zachęcił do wrzucania grosików do rynkowej studni. Przed sportową publicznością wystąpił zespół „Balbinki”, a pokaz sztuki walki dali utytułowani mistrzowie kickboxingu.


Mistrzostwa odbywają się na Stadionie Orła Białego w Parku Miejskim. Łucznicy z różnych stron Polski zgodnie twierdzą, że takiego obiektu można legniczanom pozazdrościć. Doskonale, ich zdaniem, nadaje się na organizację krajowych i międzynarodowych imprez mistrzowskiej rangi.


Uroczyste zakończenie Mistrzostw i medalowa dekoracja zwycięzców odbędą się również na Stadionie Orła Białego 12 września, w niedzielę o godzinie 14.30.


Opublikował: rbojara_l | Dodano: 10.09.2010 | Wyświetleń: 51
Powrót na listę aktualności

Zobacz także