PREMIERA „Córka dyktatora”, reż. Maciej Podstawny
email: teatr@teatr.legnica.pl
www.teatr.legnica.pl
tel. 76 723 35 05
PREMIERA „Córka dyktatora”, reż. Maciej Podstawny.
Termin: 6 grudnia, godz. 16:00
Opis wydarzenia:
Widowiskowa opowieść dla nastolatków (13+) i dorosłych o dorastaniu do odpowiedzialności. „Córka dyktatora” bez taryfy ulgowej wciąga widzów w rozmowę o polityce, władzy i cenie obojętności – w przygodowej formie, lecz jasno, przystępnie, bez omijania trudnych tematów.
Lucja, wychowana pod kloszem córka autorytarnego przywódcy, wymyka się z pałacu i gubi w obcym świecie. Wraz z poznanym po drodze chłopakiem zwanym Małym Księciem wyrusza w pełną zaskoczeń podróż przez nieznane jej dotąd krainy państwa. Z każdym krokiem odkrywa, jak decyzje jej ojca realnie kształtują życie zwykłych ludzi – i jak trudno jest uczyć się kompromisu, gdy demokracja chwieje się w posadach.
To baśń postapokaliptyczna, w której science fiction przenika się ze znaną nam rzeczywistością. Władza staje się tu polem starcia o porządek społeczny, a dorastanie – szkołą krytycznego myślenia. Dynamiczna akcja, wyraziste obrazy i humor splatają się z pytaniami, które zostają z widzem długo po wyjściu z teatru.
Spektakl powstaje we współpracy z grupą fokusową złożoną z nastolatków z legnickich szkół – dzięki temu ich perspektywa, język i wątpliwości realnie wybrzmiewają na scenie.
Zapraszamy młodzież i dorosłych na mądrą, poruszającą przygodę, która inspiruje do rozmów – w domu, w szkole, wśród przyjaciół.
Bilety: płatne, do nabycia online lub w kasie Teatru, w godzinach 9:00 - 16:00 (pon-pt) lub godzinę przed spektaklem w miejscu grania.
Miejsce: Duża Scena, ul. Rynek 39, Legnica
Rezerwacje i informacje pod numerem: (76) 723 35 05;
Kontakt: bilety@teatr.legnica.pl; www.teatr.legnica.pl