Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

400 zawodniczek i zawodników pobiegło w Legnickim Półmaratonie i Dziesiątce

10.10.2022

Łukasz Garliński z Wielowsi zwyciężył w niedzielę (9 października ) w XI Legnickim Półmaratonie. Wśród pań najlepszy czas uzyskała Adriana Horňová z Blanska, naszego partnerskiego miasta. Na dystansie o połowę krótszym, czyli III Legnickiej Dziesiątce, wygrał Paweł Raczyński z Annopola, a wśród pań Emilia Romanowicz. Bieg ukończyło na obu dystansach około 400 zawodniczek i zawodników.

Biegacze wystartowali z placu Meisslera. - Życzę podczas tego biegu wspaniałej przygody i osiągnięcia swoich celów. Dziękuję organizatorom za przygotowanie tej imprezy – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski .

W Legnickim Półmaratonie na dystansie 21 097 m zwyciężył Łukasz Garliński z czasem 01godz. 12min. 39 s. – To była fajna, płaska  trasa. Biegło mi się dobrze. Cieszę się ze zwycięstwa. Biegam od siedmiu lat. Jest to mój sposób na życie.

Kolejne miejsca zajęli Szymon Kuca ze Złotoryi i Marek Krajewski z Legnicy. Wśród pań najszybciej finiszowała Adriana Horňová  z Blanska (01:27:18) przed Betą Kiełbik ze Smolecka   i Izabelą Wolak z Jawora.

Adriana uprawia triatlon. Niedzielny bieg w Legnicy był jej pierwszym półmaratonem. Zwyciężyła choć za linią mety była bardzo zmęczona. Jak przyznała po biegu we znaki dały się jej ostre podbiegi na wiadukcie.

W legnickiej Dziesiątce zwyciężył Krzysztof Tschirch z Jeleniej Góry przed Tomaszem Januszem z Krakowa i  Pawłem Raczyńskim z Annopla. Wsród pań triumfowała Emilia Romanowicz przed Emilią Liputą i Jagodą Durkalec.

Biegacze rywalizowali na typowo miejskiej trasie. Wystartowali z placu Meisslera i dalej biegli ulicami: Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Piłsudskiego do Sudeckiej. Potem nawrót i tymi samymi ulicami do Jordana, bulwarem kaczawskim do mety na boiskach bocznych w parku Miejskim.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 10.10.2022 | Wyświetleń: 558