Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Apel MPK. Ograniczmy podróżowanie autobusami

Apel MPK. Ograniczmy podróżowanie autobusami
25.03.2020
Apel MPK. Ograniczmy podróżowanie autobusami

     

Zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia, od dzisiaj (25 marca) zmienia się organizacja przewozów w komunikacji publicznej. Ilość miejsc dostępnych dla pasażerów w autobusach zmniejsza się o połowę.

 - W tej sytuacji apelujemy do mieszkańców Legnicy, aby ograniczali podróżowanie autobusami, jeśli nie jest to absolutną koniecznością – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Zdzisław Bakinowski. – Obecnie priorytet stanowi sprawny dowóz do pracy i do domu pracowników legnickich firm. Zwiększyliśmy ilość kursów autobusów na najbardziej obciążonych liniach. Więcej ich będzie na liniach nr 3, 4, 18 i 26, obsługujących m.in. transport do strefy ekonomicznej.

Autobusy MPK są przystosowywane do nowych wytycznych. Może w nich przebywać jednocześnie tylu pasażerów, ilu w sumie zajęłoby połowę miejsc siedzących w danym pojeździe. Miejsca siedzące niedostępne dla podróżnych są żółto-czarną taśmą.  

- Apeluję do mieszkańców o odpowiedzialność w przestrzeganiu tych zasad. Załoga MPK, a zwłaszcza kierowcy, proszą o społeczne zdyscyplinowanie i zrozumienie konieczności tej sytuacji, o solidarność i wyrozumiałość, tak bardzo dziś potrzebne nam wszystkim – podkreśla prezes Bakinowski. 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 25.03.2020 | Wyświetleń: 313
Powrót na listę aktualności

Zobacz także