Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Apel prezydenta do prezesów spółdzielni mieszkaniowych

Apel prezydenta do prezesów spółdzielni mieszkaniowych
25.03.2020

Prezydent Tadeusz Krzakowski wystosował pisma do prezesów Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Piekary z prośbą o rozważenie zastosowania możliwych form wsparcia dla przedsiębiorców, prowadzących działalność w lokalach, należących do obu spółdzielni.

Ta prośba jest związana z przygotowywanym przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego na czas kryzysu pakietu wsparcia dla legnickich firm - „Oddech dla przedsiębiorców”. Niektóre rozwiązania są już wdrażane, inne – jeszcze powstają.

W liście do prezesów spółdzielni czytamy m.in., że wsparcie firm „Ułatwi im przetrwanie w tym trudnym okresie, a w dalszej perspektywie zabezpieczy również Państwa przyszłe przychody. Upadłości przedsiębiorców, wynikające z braku możliwości regulowania bieżących opłat, w dłuższej perspektywie czasu spowodują wielomiesięczne poszukiwania najemców na opustoszałe lokale. Nie można też zapomnieć, że wielu z tych przedsiębiorców przez lata było solidnymi płatnikami, a ich finansowy wkład służył spółdzielniom”.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 25.03.2020 | Wyświetleń: 356
Powrót na listę aktualności

Zobacz także