Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Aplikacja przyjazna pasażerom MPK

Aplikacja przyjazna pasażerom MPK
18.01.2016

- To będzie hit nie tylko dla młodych pasażerów legnickiej komunikacji miejskiej – mówili uczniowie V LO i ZSO nr 3, zaproszeni na konferencję prasową (18 stycznia), poświęconą mobilnemu systemowi informacji pasażerskiej MyBus. – Pełna wiedza o wszystkich autobusach, przystankach, odjazdach w każdej chwili i z każdego miejsca jest ekstra. Wystarczy smartfon.

aplikacja logo MY BUS

telefony aplikacja

Aplikacja przyjazna pasażerom MPK 2

Jest to jeden z podsystemów wielkiego inteligentnego projektu zarządzania ruchem i transportem publicznym w mieście. Trwa budowa jego ostatnich elementów. Wykonawcy deklarują zakończenie wszystkich prac w pierwszym kwartale.

Niedawno uruchomiono wszystkie funkcje przystankowych tablic informacyjnych, które podają rzeczywisty czas oczekiwania na autobusy konkretnych linii. Od dziś przyszła pora na bezpłatną i łatwo dostępną aplikację na urządzenia mobilne, w tym popularne smartfony. Wystarczy wejść na specjalnie stworzony portal autobusy.legnica.eu i pobrać z niego aplikację MyBus np. poprzez QR-kod lub linki do sklepów poszczególnych systemów. Kody będą dostępne też na przystankach.

Na mapie miasta w portalu http://autobusy.legnica.eu dzięki zakładce BusStop ukazują się wszystkie przystanki. Podawany jest faktyczny czas odjazdu dowolnego autobusu z dowolnego przystanku. Wystarczy wybrać np. linię albo nazwę ulicy. Możemy się też dowiedzieć, jaki to autobus, czy jest on np. niskopodłogowy. Bieżące położenie całej pasażerskiej floty aktualizowane jest co 30 sekund. Kogoś, kto mało zna miasto, system zaprowadzi też do najbliższego właściwego przystanku.

- Zdecydowanie zmierzamy w kierunku nowoczesności – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski – po to, by miasto stawało się coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców, coraz lepsze do życia. Jestem pewien, że młodzi ludzie znajdą argumenty na to, by nawet kształcąc się w wielkich ośrodkach, wracać do Legnicy – dobrego miejsca dla życia, pracy i rodziny.

Aplikacja przyjazna pasażerom MPK 1

Aplikacja przyjazna pasażerom MPK 3

QR-kody do poszczególnych systemów:

android

AppStore

WP

logotypy

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 18.01.2016 | Wyświetleń: 1503
Powrót na listę aktualności

Zobacz także