Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Bardzo Młoda Kultura. Wernisaż prac Fahrenheit 451 w piątek ale tylko online

Bardzo Młoda Kultura. Wernisaż prac Fahrenheit 451 w piątek ale tylko online
15.10.2020
Bardzo Młoda Kultura. Wernisaż prac Fahrenheit 451 w piątek ale tylko online

Wernisaż wystawy prac powstałych w ramach projektu Fahrenheit 451 – interdyscyplinarne warsztaty z nauki czytania  odbędzie wyłącznie online w  piątek (16 października), o godzinie 18 00, na Facebooku i YouTube” Galerii Sztuki.

Sednem tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura są wideoeseje inspirowane literaturą, zrealizowane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką polonisty Tomasza Dziurzyńskiego, znanego z zarażania pasją do książek, kultury i sztuki.

Projekt Fahrentheit 451, nawiązuje do tytułu książki R. Bradbury`ego o tym tytule, która ukazuje dystopijną rzeczywistość za siedemnaście tysięcy lat, w której czytanie to największa i karalna zbrodnia społeczna. Ostatni prześladowani czytelnicy potajemnie zamieniają się w „chodzące książki” i przekazują treści klasycznych pozycji kolejnym generacjom. Potrzeba czytania jest więc z jednej strony wykorzenionym dziwactwem, z drugiej – umiejętnością wartą ryzyka, na równi z instynktem samozachowawczym.

Projekt odbywa się w ramach programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura Dolny Śląsk 2019-2021, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, łączącego działania sektora edukacji i kultury. Galeria Sztuki drugi rok z rzędu realizuje go w Legnicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 15.10.2020 | Wyświetleń: 9
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.