Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Bardzo Młoda Kultura. Wernisaż prac Fahrenheit 451 w piątek ale tylko online

Bardzo Młoda Kultura. Wernisaż prac Fahrenheit 451 w piątek ale tylko online
15.10.2020
Bardzo Młoda Kultura. Wernisaż prac Fahrenheit 451 w piątek ale tylko online

Wernisaż wystawy prac powstałych w ramach projektu Fahrenheit 451 – interdyscyplinarne warsztaty z nauki czytania  odbędzie wyłącznie online w  piątek (16 października), o godzinie 18 00, na Facebooku i YouTube” Galerii Sztuki.

Sednem tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura są wideoeseje inspirowane literaturą, zrealizowane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką polonisty Tomasza Dziurzyńskiego, znanego z zarażania pasją do książek, kultury i sztuki.

Projekt Fahrentheit 451, nawiązuje do tytułu książki R. Bradbury`ego o tym tytule, która ukazuje dystopijną rzeczywistość za siedemnaście tysięcy lat, w której czytanie to największa i karalna zbrodnia społeczna. Ostatni prześladowani czytelnicy potajemnie zamieniają się w „chodzące książki” i przekazują treści klasycznych pozycji kolejnym generacjom. Potrzeba czytania jest więc z jednej strony wykorzenionym dziwactwem, z drugiej – umiejętnością wartą ryzyka, na równi z instynktem samozachowawczym.

Projekt odbywa się w ramach programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura Dolny Śląsk 2019-2021, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, łączącego działania sektora edukacji i kultury. Galeria Sztuki drugi rok z rzędu realizuje go w Legnicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 15.10.2020 | Wyświetleń: 183
Powrót na listę aktualności

Zobacz także