Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Budowa nowego układu komunikacyjnego. Prace mocno przyśpieszyły

Budowa nowego układu komunikacyjnego. Prace mocno przyśpieszyły
21.07.2021
Budowa nowego układu komunikacyjnego. Prace mocno przyśpieszyły

Trwają bardzo zaawansowane prace drugiego etapu budowy układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w   rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka. Dzięki znacznemu przyśpieszeniu robót zakończenie inwestycji planowane jest w tym roku.

Obecnie prace koncentrują się na odcinku od ul. Myrka do Hangarowej. Budowany jest tutaj m.in. duży parking dla samochodów ciężarowych o powierzchni blisko 5 tys mkw, zbiornik retencyjny i prace drogowe. Przypomnijmy, że wcześniej zakończono pierwszy etap prac na ul. Nasiennej od ronda  Ronda Bitwy Legnickiej do ronda z ul. Hangarową. Na tym etapie prac wykonano dwupasmową jezdnię, ścieżki pieszo – rowerowe, oświetlenie kanalizację deszczową oraz sieć Legman. Przebudowany został te ż przejazd kolejowy z częściową wymianą szyn. Obecnie prace koncentrują się na odcinku od ul. Myrka do Hangarowej. 

 Całe zadanie obejmuje budowę drogi o długości ok. 2,8 km (jezdnia 7-metrowa) na odcinku od skrzyżowania ul. Myrka, poprzez ul. Hangarową, Nasienną do ronda Bitwy Legnickiej, wraz z chodnikami, ścieżkami pieszo-rowerowymi o długości ok. 2,6 km i szerokości 4 metrów oraz nowoczesnym obustronnym oświetleniem ledowym ulic o długości kabli ponad 6 kilometrów. Parametry nowych dróg będą też dostosowane do ruchu i parkowania samochodów ciężarowych. Drogi, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe i pasy zieleni zostaną odwodnione z wykorzystaniem sześciu zbiorników retencyjnych. Przebudowany będzie przejazd kolejowy, usunięte kolizje z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym. Powstanie kanał o długości 16,5 km z 42 studniami dla sieci szerokopasmowego internetu LEGMAN.

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 21.07.2021 | Wyświetleń: 680
Powrót na listę aktualności

Zobacz także