Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Budowa nowego układu komunikacyjnego. Zobacz jak przebiegają roboty

Budowa nowego układu komunikacyjnego. Zobacz jak przebiegają roboty
13.10.2020
Budowa nowego układu komunikacyjnego. Zobacz jak przebiegają roboty

Na budowie nowego układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w    rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka postęp prac jest coraz bardziej widoczny.   

Na wyłączonej na początku października ul. Nasiennej sfrezowana została już warstwa asfaltu. Ta ulica zostanie gruntownie przebudowana.  Zbudowana zostanie kanalizacja i ścieżki rowerowe. W innych częściach tej inwestycji trwają roboty ziemne. Prace wykonuje konsorcjum firm Budrim z Kunic (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wygrało przetarg.

Koszt inwestycji  to ok. 19 mln 130 tys. zł, pochodzących z budżetu miasta, ale zabiegamy też o rządowe źródła dofinansowania.

Zadanie to obejmuje budowę drogi o długości ok. 2,8 km (jezdnia 7-metrowa) na odcinku od skrzyżowania ul. Myrka, poprzez ul. Hangarową, Nasienną do ronda Bitwy Legnickiej, wraz z chodnikami, ścieżkami pieszo-rowerowymi o długości ok. 2,6 km i szerokości 4 metrów oraz nowoczesnym obustronnym oświetleniem ledowym ulic o długości kabli ponad 6 kilometrów. Parametry nowych dróg będą też dostosowane do ruchu i parkowania samochodów ciężarowych. Drogi, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe i pasy zieleni zostaną odwodnione z wykorzystaniem sześciu zbiorników retencyjnych. Przebudowany będzie przejazd kolejowy, usunięte kolizje z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym. Powstanie kanał o długości 16,5 km z 42 studniami dla sieci szerokopasmowego internetu LEGMAN.

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.10.2020 | Wyświetleń: 763
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.