Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Bulwar nad Kaczawą. Prezydent zaproponuje radnym korektę budżetu

Bulwar nad Kaczawą. Prezydent zaproponuje radnym korektę budżetu
18.09.2018

Prezydent Tadeusz Krzakowski zaproponuje na poniedziałkowej sesji (24 września) dołożenie 50 tys. zł do budowy bulwaru nad Kaczawą wraz z przebudową ul. Nadbrzeżnej. Jeżeli radni się na to zgodzą, ta oczekiwana przez legniczan inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.

Dlaczego potrzebna jest korekta budżetu? W drugim przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy bulwaru wpłynęła jedna oferta. Firma Budromos zaoferowała cenę - 3 mln 49 tys. zł. W budżecie na tę inwestycję zaplanowano natomiast 2 mln 484 tys. zł.

Dołożenie 50 tys. zł pozwoli na rozpoczęcie tej inwestycji w tym roku. Jednocześnie na sesji zaproponowana zostanie zmiana w Wieloletniej Prognozie Finansowej na przyszły rok. Pozwoli to zwiększyć nakłady na to przedsięwzięcie o kolejne 516 tys. zł. i zakończyć je w kwietniu 2019 r.

Jaki jest zakres inwestycji? Obejmie przebudowę ulicy Nadbrzeżnej i budowę bulwaru na powierzchni ok. 4.655 m2. W części drogowej przebudowana zostanie jezdnia i chodniki, powstaną zatoki postojowe na ul. Nadbrzeżnej. Bulwar zbudowany będzie z kostki i płyt kamiennych. Zagospodarowane zostaną pasy zieleni.

Powstaną tutaj miejsca do wypoczynku – ławki, leżanki, zielone skwery i mała architektura. Bulwar połączy ul. Kartuską z Wrocławską, która niedawno przeszła gruntowną przebudowę. Przypomnijmy, że przed laty po drugiej stronie Kaczawy powstał także bulwar, który cieszy się wśród legniczan popularnością.

- W tym rejonie miasta planujemy też kolejną inwestycję, czyli przebudowę ul. Limanowskiego z parkingiem przy kościele św. Jacka – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Złożyliśmy już wniosek do wojewody dolnośląskiego o dofinansowanie zadania w ramach narodowego programu budowy dróg gminnych i powiatowych.

Lokalny Program Rewitalizacji na lata 2015–2020 zawierał 12 projektów dotyczących Zakaczawia. Zrealizowano już przebudowę ul. Wrocławskiej od placu Sybiraków do Nadbrzeżnej. Zbudowano też kompleks rekreacyjno–sportowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 i zrewitalizowano kamienice przy ul. Kamiennej i Kościelnej. W trakcie są natomiast przebudowa podwórza u zbiegu ulic Kamiennej, Kościelnej, Daszyńskiego i Wrocławskiej oraz rozbudowa i adaptacja budynku przy ul. Kościelnej 3 na Centrum Integracji Społecznej wraz z zagospodarowaniem terenu.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 18.09.2018 | Wyświetleń: 1009
Powrót na listę aktualności

Zobacz także