Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Chuligani spalili pociąg na placu zabaw w parku Miejskim

Chuligani spalili pociąg na placu zabaw w parku Miejskim
13.04.2018
Chuligani spalili pociąg na placu zabaw w parku Miejskim

Podpalenie było przyczyną pożaru, który kompletnie strawił lokomotywę i jeden z wagoników kolejki na placu zabaw w parku Miejskim. Drugi z wagoników zakupiony miesiąc temu przez Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ma nadpaloną jedną ze ścianek. Straty oszacowano na około 20 tys. zł. To drugie podpalenie tej kolejki. W grudniu minionego roku  pożar strawił jeden wagonik.  

Jak nas poinformował st. kpt. Marcin Swenderski z legnickiej straży pożarnej pożar wybuchł około 1.30 w nocy. Mimo natychmiastowej akcji strażaków nie udało się uratować lokomotywy i wagonika. Spłonęły całkowicie elementy drewniane i plastikowe. Drugi z wagoników zakupiony i zamontowany przez LPGK w marcu, w miejsce spalonego w grudniu, ma nadpaloną jedną ze ścianek. Będzie ją można wymienić. Wydział infrastruktury komunalnej oszacował straty na ok. 20 tys. zł.     

Przypomnijmy, że kolejkę z innymi elementami do zabawy podarowała miastu firma Schiever Polska 23 lipca 2010 roku, w pierwszą rocznicę huraganu, który zniszczył park.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.04.2018 | Wyświetleń: 253
Powrót na listę aktualności

Zobacz także