Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

COVID-19 w dwóch szkołach. Przez tydzień nauczanie zdalne

COVID-19 w dwóch szkołach. Przez tydzień nauczanie zdalne
21.09.2020

Od dzisiaj (21 września) do piątku (25 września) legnicki Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Złotoryjskiej w Legnicy pracuje w trybie zdalnym. U jednej z uczennic szkoły potwierdzono bowiem wynik pozytywny na obecność koronawirusa.

Dyrektor szkoły podjął tę decyzję w godzinach popołudniowych już 18 września, po konsultacjach z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną i organem założycielskim szkoły. Nauczanie zdalne dotyczy całej szkoły, czyli 489 uczniów i 51 nauczycieli.

- Chcemy maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo uczniów i ich rodzin oraz pracowników oświaty. Stąd też nasze działanie prewencyjne - podkreśla zastępca prezydenta Legnicy Krzysztof Duszkiewicz. - Czekamy na wyniki testów u innych uczniów i nauczycieli z tej szkoły. Jesteśmy w stałym kontakcie z jej dyrekcją oraz służbami sanitarnymi i na bieżąco monitorujemy sytuację.

W podobnym trybie przez ten tydzień będą uczyli się uczniowie w niepublicznym Zespole Szkół Akademickich (Akademickie Liceum Ogólnokształcące i Technikum Akademickie).

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 21.09.2020 | Wyświetleń: 291
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.