Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Czarowali rzeźby w piasku

Czarowali rzeźby w piasku
03.08.2015

W słońcu i przy rytmach wakacyjnej muzyki rozgrywano niedzielny (2 sierpnia) Konkurs Rzeźby w Piasku Piaskownica 2015. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

Na kąpielisku Kormoran w Legnicy do konkursu stanęło 28 zespołów. Miały one za zadanie ulepienie rzeźby z piasku w ciągu 1,5 godziny. Specjalnie na tę okazję organizator dostarczył 10 ton piasku. Uczestnicy mieli do dyspozycji taczki, wiadra, łopaty i szlauchy z wodą. Wszystko po to, aby powstały wspaniałe, piaskowe rzeźby.

piaskownica

piaskownica

piaskownica

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: do lat 11 – I Syrenka Ania (Ania Grzywa, Natalia Chrostek). II Kocurek i mały kotek (Kamila, Dominika, paulina Paczosa), III Piękny zamek (Andrzej Michlewicz, Maria i Klaudia Gudanowicz), powyżej 11 lat, indywidualnie – I Garbus (Patrycja Panek), II Miś (Gabriela Jelonek), III Zamek dla mrówek (Nela Kosek), w kategorii rodzinnej – I Mine kraft (Maciej i Marek Krotla, Radek Piotrowski, Anna Brońska, Oskar Łukasiewicz, Marek Bałusza), II Hipopotam Zenenek (Zbyszek, Dorota, Natalia Mokrogulscy), III Pan gąbka (Tomasz i Sebastian Nowiccy).

Wyróżnienia otrzymali: Dinozaur (Sylwia, Nikola, Ewelina Żmuda), Świnia (Łukasz, Mateusz, Ewelina, Agnieszka Kozioł), Cinquecento (Kornelia Lewandowska, Krzysztof i Damian Religa, Agata Zielińska, Aleksander i Helena Żińska, Jakub Kempo.

piaskownica

piaskownica

piaskownica

Zwycięzców sprzętem sportowym obdarowali Dorota Purgal, zastępca prezydenta Legnicy i Andrzej Gąska – dyrektor OSiR.

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 03.08.2015 | Wyświetleń: 843
Powrót na listę aktualności

Zobacz także