Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Czech Jan Barta zwyciężył w 48. wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, Rutkiewicz liderem BGŻ ProLigi

Czech Jan Barta zwyciężył w 48. wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, ...
06.05.2013

Włoch Davide Rebellin z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał w niedzielę w Złotoryi czwarty, ostatni etap 48. kolarskiego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, czwartej w tym sezonie imprezy z cyklu BGŻ ProLigi. Liderem rankingu BGŻ ProLigi, czyli klasyfikacji najlepszych polskich kolarzy ścigających się w najważniejszych wyścigach szosowych w Polsce, pozostał Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice), utrzymując minimalną przewagę punktową nad kolegą z zespołu, Mateuszem Taciakiem.

Triumfatorem całego wyścigu został Czech Jan Barta (NetApp Endura), który w sobotę finiszował na szóstym miejscu. Na drugie awansował, dzięki 10-sekundowej bonifikacie, Rebellin, spychając na trzecią lokatę Taciaka. Czwarte miejsce zajął Rutkiewicz, a piąte Huzarski.

Czech Jan Barta zwyciężył  w 48. wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich,  Rutkiewicz liderem BGŻ ProLigi

Przebieg wyścigu potwierdził, że zagraniczni zawodnicy przyjechali do Polski z zamiarem walki o czołowe pozycje w końcowej klasyfikacji. Na dobrą sprawę jedynie ekipa CCC Polsat Polkowice usiłowała przeciwstawić się gościom i od początku do końca atakowała. Nie udało się im jednak zgubić Jana Barty, mocno wspieranego przez drużynę NetApp z Bartoszem Huzarskim na czele.

Warto także odnotować dwa pierwsze w tym sezonie i jednocześnie w barwach polkowickiej drużyny, zwycięstwa 42-letniego Włocha Davide Rebellina. Zadebiutował on w Grodach na polskich szosach, bowiem w kwietniu zrezygnował z udziału w Ślężańskim Mnichu z uwagi na bardzo trudne warunki atmosferyczne. Specjalista od klasyków pokazał, że pomimo wieku, doskonale czuje się na tego typu pagórkowatych etapach i zakończył wyścig na drugiej pozycji, z dwoma zwycięstwami etapowymi.

Oto końcowa klasyfikacja 48. wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, objętego patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego, a którego współorganizatorem było Miasto Legnica: