Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Czwartek dla młodych w Galerii Sztuki z ożywczym koncertem w Cafe Modjeska

Czwartek dla młodych w Galerii Sztuki z ożywczym koncertem w Cafe Modjeska
23.11.2022

Galeria Sztuki (plac Katedralny 1) zaprasza młodzież na spotkanie o tożsamości, cielesności, dorastaniu i atmosferze szkoły średniej, które  odbędzie się 24 listopada (czwartek) o godz. 18:00. Po spotkaniu w Art CafeModjeska o godz. 19.30  zagra polsko-holenderski duet Zdrój.

Punktem wyjścia w dyskusji będzie debiutancka książka fotograficzna „Porcelanka”. Młodzieńczość to najkrótszy i niepowtarzalny okres życia. Dojrzewanie, zmiana szkoły, wkraczanie w świat dorosłych aż skrzy od momentów w pewnym sensie granicznych. Gdy dodać do tego kształtujący się młody charakter i tożsamość, wniosek nasuwa się sam – łatwo nie jest.

- To wspaniale, że sztuka przychodzi ze wsparciem i jest ktoś, kto chce się tym podzielić, to oswoić – mówi  Justyna Teodorczyk, dyrektorka Galerii Sztuki w Legnicy.  Zaprosiliśmy do Galerii młode, zdolne artystki  Gabrielę Piasecką (autorka zdjęć) i Asię Smołkę (autorka projektu graficznego). Rozmowę z nimi  poprowadzi fotograf – Hihi Kalisiak.

Emocje po spotkaniu ostudzi rześki nurtnoise-punkowych akordów alternatywnego zespołu Zdrój. Polsko-holenderski duet zagra w Art Cafe Modjeska o godz. 19.30. Muzycy Zdroju – Jakub Zasada – gitara i Sebastiaan Janssen – perkusja – promują swoją debiutancką płytę tuż po powrocie z szerokich wód europejskiej trasy koncertowej. Jakub Zasada jest także autorem plakatu promującego wydarzenie.  To także autor ponad 200 plakatów, przede wszystkim do filmów niezależnych oraz wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów, a także lokalnych i społecznych inicjatyw. Czwartkowy koncert Zdroju to okazja do wysłuchania awangardowych improwizacji. Jak zapewniają artyści, utwory których wysłuchamy,nigdy nie zostaną zagrane ponownie.

- Spotkanie dla młodzieży i koncert są częścią nowego projektu Galerii Sztuki – SlowEmotion, który nawiązuje do ideislow life. W duchu uważności, ekologii, w harmonii z sobą, otoczeniem i naturą odbędą się spotkania, koncerty i warsztaty. Będziemy płynąć z nurtem sztuki, muzyki i przyrody – w i z Galerią Sztuki. „SlowEmotion to nasz pomysł na końcoworoczne zwolnienie tempa, na powierzenie się i zawierzenie odrywającym i kojącym właściwościom sztuki. Na zatrzymanie się przy sobie i na byciu obok siebie, ze sobą, na wsłuchanie się w nas, w innych, w ludzi i rzeczy jakimi są. W zdrój. W rzekę. Na rozmowę o nurtach, odmętach i gładkiej tafli po burzy, która przychodzi i odchodzi.Na trochę ciszy po – zaprasza Justyna Teodorczyk, pomysłodawczyni projektu.

Projekt SlowEmotion jest częścią nowej edycji kampanii Zdrowa Legnica, organizowanej przez Urząd Miasta. Partnerem jest KGHM SA. Wstęp wolny. Szczegóły i program na stronie internetowej Galerii Sztuki.

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 23.11.2022 | Wyświetleń: 211
Powrót na listę aktualności

Zobacz także