Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Decathlon dołączył do legnickich firm wspierających duże rodziny

Decathlon dołączył do legnickich firm wspierających duże rodziny
18.09.2018
Decathlon dołączył do legnickich firm wspierających duże rodziny

Dzisiaj (18 września) prezydent Tadeusz Krzakowski zawarł porozumienie o przystąpieniu do projektu z reprezentującym firmę Decathlon menadżerem Mateuszem Martinem. Sklep przy ul. Objazdowej 9 będzie oferował uprawnionym klientom 5-procentową zniżkę na wszystkie artykuły sportowe.

- Bardzo dobrze współpracuje się nam z miastem. Naszą misją jest sport dla wszystkich. Dlatego przyłączamy się do tego ważnego projektu – powiedział Mateusz Martin.

- Cieszę się, że lista naszych partnerów wciąż się wydłuża, bo znakomicie świadczy to o społecznie zaangażowanym biznesie w Legnicy – podkreślił Tadeusz Krzakowski. -Serdecznie zapraszam kolejne firmy do udziału w programie, dzięki któremu Legnica staje się miastem lepszym do życia.

Obecnie partnerami programu „Legnica przyjazna rodzinie”, który nasze miasto prowadzi już od ponad trzech lat są 44 firmy prywatne. W projekcie uczestniczy też 27 placówek i instytucji gminnych.

Legnicki projekt wsparcia dla wielodzietnych rodzin, związany z ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny, jest bardzo popularny wśród mieszkańców naszego miasta. Do tej pory z różnego rodzaju ulg i zwolnień skorzystało prawie tysiąc rodzin wielodzietnych, którym wydano 5.340 Kart Dużej Rodziny. To zainteresowanie rośnie.

Na stronie www.legnica.eu (baner na dole strony Legnica przyjazna rodzinie) i w BIP dostępne są druki wniosków dla partnerów prywatnych i niepublicznych oraz wzór porozumienia, jakie mogą oni zawrzeć z prezydentem Legnicy. Dostępne są również informacje o zakresie i warunkach świadczonych przez partnerów usług.

Warto przypomnieć preferencyjne ulgi i zniżki udzielane w Legnicy dużym rodzinom przez podmioty samorządowe:

1. Wszystkie publiczne przedszkola - zniżki w wysokości 50 proc. obowiązującej stawki w opłacie za pobyt i opiekę nad dzieckiem.

2. Wszystkie publiczne żłobki - zniżki w wysokości 50 proc. obowiązującej stawki w opłacie za pobyt i opiekę nad dzieckiem.

3. Ośrodek Sportu i Rekreacji - zniżka w wysokości 50 proc. obowiązującej stawki za bilet wstępu na: kąpielisko, baseny odkryte, korty tenisowe i lodowisko.

4. Basen „Bąbelek” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 - zniżka w wysokości 50 proc. obowiązującej stawki za bilet wstępu.

5. Basen „Delfinek” przy Szkole Podstawowej nr 7 - zniżka w wysokości 50 proc. obowiązującej stawki za bilet wstępu.

6. Legnickie Centrum Kultury: 30 proc. zniżki za wstęp na koncerty i inne wydarzenia biletowane, 20 proc. zniżki na wszystkie płatne zajęcia prowadzone przez LCK.

7. Galeria Sztuki - bezpłatny dostęp do wszystkich organizowanych przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych.

8. Muzeum Miedzi - bezpłatne codzienne zwiedzanie wystaw.

9. Szkolne Schronisko Młodzieżowe: 20 proc. zniżki za pierwsze trzy noclegi, bezpłatne noclegi dla dzieci poniżej 7 lat.

10. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne: zakup za 30 zł biletu okresowego 30-dniowego na wszystkie linie, uprawniającego do przejazdów we wszystkie dni miesiąca, zakup za 1 zł biletu jednorazowego.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 18.09.2018 | Wyświetleń: 577
Powrót na listę aktualności

Zobacz także