Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Deszcz medali dla Legnickiego Klubu Taekwon-do. Marzanna Pawlik najlepszą zawodniczką Pucharu Polski

Deszcz medali dla Legnickiego Klubu Taekwon-do. Marzanna Pawlik najlepszą ...
10.03.2010
       W miniony weekend zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wystartowali po raz kolejny w dorocznym Pucharze Polski Seniorów i Juniorów. Zawody w Sandomierzu zgromadziły na starcie 165 seniorów i 107 juniorów. Turniej, kwalifikujący do kadry narodowej i udziału w tegorocznych XXIII Mistrzostwach Polski Seniorów, przyniósł legnickim zawodnikom bardzo ważne w perspektywie całego sezonu sukcesy medalowe. Dziewięć medali wywalczonych przez seniorów to najlepszy wynik w jedenastoletniej historii startów legniczan w Pucharze Polski.
        Kolejny świetny występ zaliczył Maciek Żuk. Po złotym medalu wywalczonym w Holandii nasz zawodnik ponownie wystartował w kategorii średniej do 71 kg. Zmiana kategorii wagowej okazała się dla Maćka bardzo dobrym posunięciem. Po pięciu wygranych pojedynkach i pokonaniu w półfinale brązowego medalisty ostatnich Mistrzostw Europy Piotra Wasilewskiego z Warszawy legniczanin sięgnął po złoty medal.
         Tradycyjnie finał kategorii wagowej do 52 kg kobiet należał do Marzanny Pawlik i Gabrieli Offman. Tym razem, ze względu na kontuzję mięśnia dwugłowego odniesioną przez Marzannę w półfinałowej walce, po złoty medal sięgnęła Gabriela. Trzeci złoty medal dla Legnicy w grupie seniorów wywalczyła Marzanna Pawlik w układach formalnych kobiet. Z dorobkiem dwóch medali wybrana została najlepszą zawodniczką Pucharu Polski.

2

Znakomicie spisali się dotychczasowi juniorzy LKT Legnica, debiutujący w rywalizacji seniorów: Paweł Mieszczakowski, Paweł Dąbrowski i Izabela Dziopa. Mieszczakowski po pięciu wygranych pojedynkach wywalczył brązowy medal w wadze super ciężkiej pow. 80 kg, ustępując jedynie bardzo utytułowanym braciom Idzikowskim z Olsztyna. Nie mniejszą niespodziankę sprawił Dąbrowski, który w pojedynku ćwierćfinałowym po dwóch dogrywkach wprawdzie przegrał z Wicemistrzem Świata Seniorów Amitem Batrą z Wrocławia, ale po wygraniu trzech kolejnych pojedynków w repasażach sięgnął również po brązowy medal kategorii wagowej do 63 kg. O krok od medalu była Izabela Dziopa walcząca w wadze do 63 kg kobiet. Po bardzo ciężkich trzech pojedynkach, w tym dwóch wygranych, ostatecznie nie przystąpiła do walki o brązowy medal i została sklasyfikowana na 4 miejscu.
           W kategorii seniorów kolejne medale dla LKT Legnica wywalczyli: Wioletta Miśkiewicz (srebro pow. 70 kg), Marcjan Pluta i Andrzej Mieszczakowski (obaj brązowe medale w układach formalnych)
            Medalowy dorobek LKT wzbogacili juniorzy, którzy w Sandomierzu zdobyli cztery brązowe krążki. Dwa z nich wywalczyła Klaudia Ewkowska (układy formalne i walki do 55 kg). Na trzecim stopniu podium stanęli również Bartek Górski (52 kg) i Daniel Majsner (do 58 kg).