Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Dla bezpieczeństwa klientów Urzędu Miasta

Dla bezpieczeństwa klientów Urzędu Miasta
19.11.2015

Wszyscy pracownicy Urzędu Miasta Legnicy zostali przeszkoleni przez specjalistyczną firmę w zakresie udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora w przypadkach nagłego zasłabnięcia czy utraty przytomności. Szkolenie miało na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa klientów urzędu.

Przypomnijmy, że w legnickim Ratuszu od dawna już dostępny jest defibrylator, czyli urządzenie ratujące ludzkie życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Znajduje się on tuż przy portierni, na parterze Urzędu Miasta. Ostatnio kolejny taki aparat zamontowano w sali obsługi klienta Wydziału Spraw Obywatelskich w Akademii Rycerskiej.

Urządzenie wykonuje badanie EKG, analizuje zapis i głosowo informuje, czy defibrylacja jest konieczna. W każdym przypadku niezbędne jest jednoczesne wezwanie Pogotowia Ratunkowego.

defibrylator szkolenie pracownikow

defibrylator szkolenie pracownikow

Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne ocenia, że tylko w USA z powodu nagłego zatrzymania krążenia umiera rocznie ok. 250 tys. osób. Zastosowanie u nich natychmiastowej defibrylacji mogłoby uratować życie 10 tys. osób.

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 19.11.2015 | Wyświetleń: 293
Powrót na listę aktualności

Zobacz także